Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ВІЙНИ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ З ВЛАДОЮ ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ

02 липня 2018 3

В продовження теми суду колишнього директора Вербівського НВК проти Висоцької сільської ради публікуємо продовження виступу Анатолія Розановича в суді, де він ділиться своєю точкою зору про історію конфлікту з місцевою владою.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАТЯЖНИЙ СУД ОСВІТЯН ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ

«Метою нефінансування навчального закладу було зірвати ремонтні роботи пов'язані з підготовкою НВК до нового 2017-2018 навчального року. Обслуговуючий персонал більш як півмісяця не мав чим робити ремонт. Станом на 19.06.2017 року не закуплено для НВК жодних ремонтних матеріалів. Мікроклімат був дуже напружений. Керівництво громади намагалося загнати мене в глухий кут» - переконаний колишній директор.

«Коріння всіх конфліктних ситуацій розпочалося із садочка, оскільки він перейшов із юрисдикції сільської ради під юрисдикцію Дубровицької районної ради. Цим був дуже невдоволений тодішній депутат сільської ради Богатько В.Г., сільський голова Самко С.І. При реорганізації ДНЗ було скорочено 0.5 ставки завідуючої дитячим садочком, що також не давало ніякого позитиву» - розповідає Розанович. Він зазначає, що відтоді керівництво тоді ще села, оскільки все відбувалося до об'єднання в громаду, всіма силами намагалися повернути дитячий садок в управління сільської ради. «Для чого це потрібно сільському голові? Через ДНЗ проходили значні, як для освіти, на той час кошти. Для прикладу надвірний туалет з дощок коштував майже 4 000 грн, на той час це 500 доларів, ящик для сміття до 3000 грн, це до 370 доларів. Можна тільки уявити скільки коштував дерев'яний паркан із штахет, яким обгородили ДНЗ» - вказує Анатолій Антонович.

Колишній директор згадує, що конфлікти почалися ще 2015 року, коли німецька благодійна організація перерахувала 300 євро для встановлення пісочниці у дитсадку. За його підрахунками, близько половини цих коштів зникли безслідно і про свої підозри у привласненні коштів Розанович відкрито оголосив вихователю дитсадка та тодішньому сільському голові села Вербівка.

Після скандалу з благодійною допомогою дитсадок «Теремок» таки перевели в управління сільської ради, чим усунули Анатолія Розановича від усіх процесів, які там відбувалися. На думку Анатолія Антоновича, в цьому рішенні сільська рада вийшла за межі своїх повноважень, адже реорганізувати заклад мала право тільки структура, яка його створила, а саме – Дубровицька районна рада. Пізніше з'ясувалося, що насправді в рішенні сільська рада прописала «ініціювати передачу у комунальну власність», тобто, садочок продовжував залишатися під юрисдикцією Управління освіти.

Після створення ОТГ, коли Вербівський НВК опинився в підпорядкуванні Висоцької сільської ради, розпочався ще більший тиск на його директора.

«З моменту утворення Висоцької сільської ради, її голова, Гура Людмила Федорівна, першочерговим своїм завданням поставила сформувати монархічний спосіб керівництва» - переконаний у своїй промові Розанович. Зокрема, вказує Анатолій Антонович, були переписані статути навчальних закладів, і після такої «освітньої реформи» голова громади Людмила Гура отримала повноваження призначати директорів шкіл, що суперечить Закону України «Про освіту».

«Керівництво громади не лише шукало підстави, щоб звільнити мене з посади, але створювало провокаційні ситуації, втягуючи в них учнів, зриваючи навчальний процес, перетворивши школу у місце провокацій і розбором» - переконаний колишній директор. На думку колишнього директора, голова громади та її команда створили у НВК Вербівка цілу групу провокаторів, метою яких було втягнення Розановича А.А. в конфліктні ситуації з метою подальшого звільнення. Окрім того, він переконаний, що за ним навіть розпочали стежити, а окремі батьки почали засипати керуючого освітою Рожка скаргами на дії директора Вербівського НВК.

В окремих моментах, описані Розановичем ситуації доходять до абсурду: «Так 03 квітня 2017 року біля 00.00 годин Козубовська Наталія Анатоліївна, Богатько Олеся Сергіївна, Різанович Володимир Олександрович та Твардовський Сергій Олександрович хотіли на мою лавку справити свої природні фізіологічні потреби. Дану пропозицію внесла Козубовька Н.А. На моє зауваження цього не робити, вони вели себе зверхньо та неадекватно. Неповнолітні хлопці курили цигарки, дмухали на мене димом, пили пиво, плювали мені під ноги. По даному інциденту мною до Дубровицького відділу поліції була написана заява, однак слідчий Дубровицького ВП Салівонов А.В. в діях даних осіб ні в поведінці неповнолітніх протизаконних дій не виявив… Від того дня Різанович В.О. коли бачив мене на вулицях с.Вербівка, проявляв до мене явно виражену неповагу, плював в мій бік, показував середній палець «факю» та здійснював інші ознаки зневаги» - розповідає у суді звільнений директор.

Саме після виховної розмови директора з даним молодим чоловіком і відбулася ситуація, яка обернулася кримінальним провадженням та звільненням Розановича А.А. з посади. Побиті хлопці написали заяву в поліцію, зняли побої, а влада громади створила комісію для розслідування інциденту, який і став причиною звільнення.

Та не допомогли колишньому директору жодні численні документи, які підтверджують його професіоналізм і педагогічний талант. Суд прийняв рішення не на його користь. Висоцька сільська рада впевнена у своїй правоті і вважає дії колишнього директора аморальними і незаконними, а звільнення – цілком обґрунтованим і справедливим. Анатолій Розанович з цим категорично не погоджується і вже оскаржує рішення суду в апеляційній інстанції.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
05-07-2018 17:25:13

Іван Андрійович

сьогодні дивився новини щодо звільнення виховательки за буцімто "інтимні" фото в соцмережах і міністр освіти пані Гриневич була на стороні виховательки. Певне Розанович і в вашому випадку прослідковується подібне. Прогалини в законодавстві дозволяють горе "керівникам" таке витворяти! і знову наша область ...... тим більше район.....

оцінити:

14 2
03-07-2018 18:05:55

Розанович

По самому акту розслідування:
Сторінка 2 акту розслідування абзац 4. На зборах в школі (класна кімната) 24 квітня 2017 року сказано, «Що батьки відкрито висловлювали свої претензії щодо невміння директора співпрацювати з батьками, постійних принижень тих учнів, батьки яких ніде не працюють на кшталт «нічого з вас путнього не буде як із ваших батьків».
Не відповідає дійсності, висловлювань, вказаних на ст..2 аб.4 акту розслідування не було. В матеріалах справи наявний диск із записом батьківських зборів в школі (класна кімната) 24 квітня 2017 року.
Сторінка 2 акту розслідування абзац 5. На зборах в школі (класна кімната) 24 квітня 2017 року сказано, «Оскільки вони (батьки) вже намагались вплинути на директора школи коли вона була у власності райради і звертались до керівництва районного управління освіти, але нічого в його поведінці не змінювалось і до нього не вживались ніякі заходи реагування».
Не відповідає дійсності. Таких висловлень на зборах не було. Окрім того, в матеріалах справи наявна довідка № 742/01-21/17 від 05.07.2017 року про те, що за час роботи з 09.05.2005 року по 31.12.2016 року на посаді директора Вербівського НВК звернень та скарг щодо професійної діяльності Розановича А.А. як директора на надходило. В матеріалах справи наявний диск із записом зборів в школі (класна кімната) 24 квітня 2017 року.
Сторінка 2 акту розслідування абзац 7. На зборах в школі (класна кімната) 24 квітня 2017 року сказано «...що збори були перервані самим директором, що йому стало відомо що до школи їде голова Дубровицької РДА. Однак до школи за проханням директора Вербівського НВК приїхали три директори, до яких дзвонив Розанович, який сказав їм що став жертвою хуліганів».
Не відповідає дійсності. Директор школи збори не переривав, не телефонував до своїх колег і нікому не скаржився що став жертвою хуліганів. Я зателефонував до голови ПК Дубровицького відділу освіти і повідомив про події, які відбуваються в школі. Голова Дубровицької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Твердюк В.М. із своєї ініціативи зв’язалася із головою ради директорів Кушніром В.В. та директорами с.Селець Тилевним І.М., Клюйко І.В. – директором ЗОШ №1 м. Дубровиця, Семенюком М.І. – завідуючий центром позашкільної освіти, що і підтверджено Твердюк В.М. в залі судового засідання як свідком. Саме в цьому складі вони приїхали до школи.
Сторінка 3 акту розслідування абзац 4. Сказано «що в телефонному режимі заступник директора Вербівського НВК Клюйко Н.І. (на той час в.о.директора школи) повідомила голову громади Гуру Л.Ф., що педагогічні працівники відмовляються від проведення уроків на підтримку директора школи».
Не відповідає дійсності. Заступник директора Вербівського НВК Клюйко Н.І. не телефонувала до голови громади Гури Л.Ф., тим паче із питань, пов’язаних із відмовою від проведення уроків на підтримку директора школи. У своїх показах як свідок на судовому засіданні вона вказала, що випадків відмов педагогів іти на уроки за період її роботи в школі не було.
Сторінка 3 акту розслідування абзац 9. Сказано «Вказані (батьківські) збори відбулися 03.05.2017 року в приміщенні сільського клубу с.Вербівка. На зборах були присутні батьки, вчителі та деякі мешканці села Вербівка. Директор та заступник директора з навчально-виховної роботи не з’явилися».
У своїх свідченнях свідок Гура Л.Ф., вказує, цитую «Батьківські збори не проводились, було просто спілкування з батьками, оскільки не було ні директора ні заступника».
На зборах не були присутні всі педагоги, лише педагоги, які є жителями с.Вербівка, а це 7 педагогів. Всі інші, 8 педагогів, на зборах не було і ніяких претензій зі сторони завідуючого сектором освіти Висоцької сільської ради до них було, окрім Клюйко Н.І., заступника директора з НВР, яка не є жителем с.Вербівка, якій за відсутність на роботі, Рожком М.В., завідуючим сектором освіти, молоді та спорту Висоцької сільської ради, винесено догану.
Загальношкільні батьківські збори має право скликати директор школи та голова батьківського комітету, за рішення більшості його членів. Всі інші збори не є загальношкільними батьківськими зборами.
Має бути оголошення про проведення батьківських зборів, надіслані повідомлення всім батьком навчального закладу про дату і час проведення батьківських зборів та ін., чого не було зроблено. Жодних підтверджуючих документів, що такі збори мали бути проведені з ініціативи Висоцької сільської ради відповідач не надав.
Сторінка 3 акту розслідування абзац 10. «А ще більше обурив виступ дружини Розановича А.А., яка заявила, що тут зібралася «Свора»».
Не відповідає дійсності. Дружина Розановича А.А. таких висловлювань не робила. Дане висловлювання належить Резановичу Миколі Дмитровичу, жителю с.Вербівка, що ним і підтверджено в залі судового засідання, як свідка.
Сторінка 4 акту розслідування абзац 2. сказано «4-5 травня більше половини дітей перестали відвідувати навчальний заклад».
Не відповідає дійсності. 4-5 травня 2017 року проходив належний навчально-виховний процес. Якщо в навчальному закладі відсутня більша половина учнів, навчальні уроки не проводяться, чого не було.
Сторінка 4 акту розслідування абзац 3. Сказано «замість компромісу та взаєморозуміння Розанович А.А. взявся до шантажу і написав заяви до Висоцької сільської ради про те, що у зв’язку з відсутністю учнів на школі без поважних причин у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» він змушений буде повідомити відповідні служби для реагування на порушення конституційних прав дітей на освіту зі сторони батьків».
Не відповідає дійсності. Ніяких заяв до Висоцької сільської ради Розановича А.А. не писав. В даному абзаці перекручена інформація директора Вербівського НВК, яка подана до Висоцької сільської ради, про щомісячний аналіз відвідування навчальних занять учнями школи. В даному звіті стандартного зразка, який подається до 05 числа кожного місяця, наявна таблиця, в яку вносяться відомості про тих учнів, які пропустили 10 і більше навчальних днів у місяць. Інформація про учнів, якщо такі наявні, які пропустили 10 і більше навчальних днів у місяць подається також і до відділу сім’ї та молоді Дубровицької РДА з метою швидкого реагування. Це не є шантаж. Подача даної інформації входить в обов’язки заступника директора школи з навчально-виховної роботи. Окрім того, вище викладене роз’яснення підтверджено, і свідком, завідуючим сектором освіти , молоді та спорту Висоцької сільської ради Рожком М.В. в залі судового засідання. Цитую його слова «Директор повинен надавати таку інформацію».
Сторінка 4 акту розслідування абзац 5. Сказано «Учень 5 класу (Різанович Дмитро) неодноразово відпускався зі школи додому, оскільки йому стає зле коли він чує голос директора школи і в нього піднімається температура».
На судовому засіданні на запитання до Рожка М.В. «Чи наявні в нього будь-які документи, які б підтверджували що дійсно від голосу Розановича А.А. в Дмитра піднімається температура? Розкажіть, як Ви визначали зміну температури тіла Дмитра? Хто робив ці заміри? Де? Оскільки Розанович А.А. в даному вашому експерименті не брав участі, як ви голос Розановича А.А. подавали Дмитру?» свідок Рожко М.В. відповів, «є батьки, я довіряю батькам, дитині. З дитиною безпосередньо сам не спілкувався».

оцінити:

22 1
03-07-2018 17:50:47

Розанович

Коли розпочався інцидент із протипожежною водоймою, а саме претензія сільського голови «Чому їй нічого невідомо про існування протипожежної водойми (ставка)», в деяких осіб з її команди розпочались проблеми з пам’яттю, а саме:
 Колишній сільський голова Самко С.І., який був сільським головою майже два терміни, нині заступник голови громади, забув, що на території Вербівського НВК є протипожежна водойма (ставок), хоча був біля неї сотні разів.
 Завідуючий сектором освіти Висоцької сільської ради Рожко М.В., який до цього часу працював заступником начальника Дубровицького управління освіти, який неодноразово був біля даної протипожежної водойми, про її існування також нічого не пам’ятає.
 А на нинішнього директор НВК Твардовську Ольгу Петрівну, з дня, коли її призначили в.о. директора НВК, протипожежна водойма почала наводити жах, страх та переляк. Вона почала боятися води. Ольга Петрівна забула, як будучи вчителем початкових класів даної школи, водила в зимовий час діток на ковзанку до ставка, грала там з ними в зимові ігри та ін… Мало того, Ольга Петрівна почала вигадувати страшні історії пов’язані з ПП водоймою.

оцінити:

22 2

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!