Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЯК ЗАХИСТИТИ ПРАВО НА ЯКІСНІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

02 лютого 2017 0

Дуже багато нарікань протягом минулого року було на роботу КП «Будинкоуправління». Жителі багатоквартирних будинків вважають, що вартість послуг необґрунтовано завищена і не всі вони надаються вчасно та у повному обсязі, а керівництво комунального підприємства, своєю чергою, вважає, що претензії жителів та критичні статті нашої редакції несправедливі. Хто має рацію? У ситуації вирішила розібратись ГО «Сила Волі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОМУ ДАМ, ТОМУ НЕ ДАМ


В першу чергу ГО «Сила Волі» 23.11.2016 року було надіслано запит до КП «Будинкоуправління» з проханням надати для ознайомлення примірник типового договору, що укладається між споживачем послуг та підприємством, перелік послуг, які надаються КП «Будинкоуправління», а також запросили інформацію про проведення капітальних ремонтів житлового фонду у місті Дубровиця.

У відповіді від 30.11.2016 року було зазначено, що: «Капітальні ремонти багатоквартирних будинків проводяться в межах передбачених та виділених коштів з бюджету. У 2016 році проводився капітальний ремонт житлового будинку (покрівлі) №24 по вул.Артеменка в м. Дубровиця на підставі договору 130 від 07.07.2016 р. на загальну суму 337790 грн. 00 коп.». Щодо переліку послуг, які мають надаватися підприємством, автори відповіді переадресували нас до рішення виконавчого комітету Дубровицької міської ради №384 від 20.04.2012, яким ці послуги передбачені.

Відшукавши на сайті Дубровицької міської ради це рішення, ми в ньому не побачили власне переліку послуг, що мав би бути у додатку. Тому 16.12.2016 року надіслали відповідний запит до Дубровицької міської ради. На що 29.12.2016 року отримали перелік послуг по утриманню будинків та прибудинкових територій у місті Дубровиця. Серед іншого варто виділити пункт 5: «Поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження – 2 рази на рік». Власне, основні скарги жителів стосувалися невідремонтованої покрівлі (по вулиці Миру) та старих розбитих дверей у під'їзді (по вулиці Воробинській). А до конструктивних елементів саме відносяться: фундаменти, колони, стіни, перегородки, перекриття та підвісні стелі, покриття, покрівлі, сходи і ліфти, вікна, двері, ворота, ліхтарі, інженерне устаткування та санітарно-технічне улаштування. Тобто, як випливає з наданої міською радою відповіді, поточний ремонт дверей і покрівлі мав би проводитися двічі на рік. Власне, вартість цих послуг включена у складову тарифу. Що ж робити мешканцям, коли вони платять за послуги, які не надаються?

Варто звернутися до Закону. Стаття 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» регламентує порядок оформлення претензій споживачів до виконавців:

  1. У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.
  2. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.
  3. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.
  4. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
  5. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії».

Таким чином, якщо ви маєте намір оскаржувати дії (бездіяльність) КП «Будинкоуправління», в першу чергу вам потрібен договір на надання послуг. Якщо у вас його з якихось причин немає (був втрачений) ви можете звернутися до КП «Будинкоуправління» і поновити його. Цей договір є типовим, його форма затверджена Постановою КМУ №529 від 20.05.2009 року.

Для юридичного оформлення факту ненадання (неналежного надання) послуг необхідно скласти акт-претензію, яка має бути підписана не менш як двома мешканцями багатоквартирного будинку. Також для її підпису на місце має прибути представник КП «Будинкоуправління». Після підписання акт-претензію слід відправити в КП «Будинкоуправління», де вона має бути розглянута протягом трьох днів.

Таким чином споживач послуг має право вимагати зменшення їх вартості у разі їх ненадання чи надання не в повному обсязі. Власне, це і є правовий механізм захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

У разі відмови надавача послуг здійснити перерахунок споживач має право звернутися до суду.





переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!