Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЗВІТ КЕРІВНИКА КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ»: ФІНАНСИ (ЧАСТИНА 2)

16 грудня 2016 4

У цій частині звіту мова йтиме про фінансову складову роботи підприємства, а також про те, що за ці 11 місяців було зроблено та що ще необхідно зробити.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЗВІТ КЕРІВНИКА КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» (ЧАСТИНА 1)


Штатний розпис. Згідно Статуту КП «Міськводоканал» та частини третьої статті 64 «Господарського кодексу України», Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

В штатному розписі на початок року було 55,6 працівників, на протязі року штатний розпис декілька разів змінювався і станом на 1 листопада 2016 р. становить 63.9 одиниці. На мою думку – це та мінімальна кількість працівників, яка дозволяє підтримувати технологічний процес по видобуванню і транспортуванню води та відводити і очищувати каналізаційні стоки, проводити аварійні роботи та планові ремонти, без завдання шкоди виробництву.

Фонд заробітної плати. Він звичайно зріс, але не на стільки, як це показують окремі члени комісії. По факту фонд в порівнянні з 2015 роком зріс не набагато, за 11 місяців на 244 517 грн. Згідно звітності по формі 1-ДФ, що подається в Податкову, фонд зарплати КП «Міськводоканал» за 2015 р. становив 1 559 492 грн.

Поквартально:

 • 1-й кв. – 337 492 грн., 2-й кв. – 399 868 грн.;
 • 3-й кв. – 367 712 грн.; 4-й кВ. – 454 420 грн.

За 11 місяців 2016 року – 1 804 009 грн. 2016 р.

 • 1-й кв. – 450 455 грн.; 2-й кВ. – 458 429 грн.;
 • 3-й кв. – 526 432 грн.; жовтень-листопад – 368 696 грн.

При чому В 2016 р. ми двічі піднімали мінімальну зарплату – з 1-го лютого до 1378 грн., яка згідно Закону в державі вводилась з 1 вересня 2015 року і з невідомих мені причин не була введена, та з 1-го травня 2016 р. – до 1450 грн. В 2015 р. мінімальна зарплата з 1 вересня була введена тодішнім керівником не до 1378 грн., як передбачає закон, а до 1218 грн. (до 1.08.15 р. вона була 1109 грн.).

В штат додатково на протязі року були введені посади: електрика – 1 од; електрозварювальника - 1,2 од.; слюсар АВР – 5 од.; інженера з ОП - 0,8 ставки, комірник-0,5 ставки. Штатні одиниці підприємств водопостачання та водовідведення розраховуються відповідно до нормативів затверджених в Наказі Державного комітету житлово-комунального господарства, з врахуванням об'єктів гідротехнічних споруд та довжини мереж з водопостачання та водовідведення, які потрібно обслуговувати. По розрахунках, для обслуговування комплексу гідротехнічних об'єктів та систем водопровідних і каналізаційних мереж, необхідно 135 працівників. Звичайно, що такої кількості обслуговуючого персоналу при не завантажених системах водопостачання та водовідведення, не може бути. Але й зменшувати його кількість бездумно, як це робилося останні роки, тільки через те, що не вистачає коштів, і що на керівника водоканалу тиснуло міське керівництво, не можна. Всьому має бути межа. Нестача робітників із обслуговування призвело до порушення правил експлуатації обладнання. ППР 9планово-попереджувальні ремонти) взагалі не проводилися. Така ситуація в свою чергу приводила до підвищеної аварійності та частого виходу з ладу дороговартісного обладнання. Як мовиться, скупий платить в вдвічі.

В цьому році 100 тис. грн. бюджетних коштів витрачено на придбання насосів і електрообладнання та в 2015 р. – 42 тис. грн. В 2016 році згоріло 18 насосів різної величини. З них 16 відновлено, на що витрачено 27 тис. грн. коштів підприємства. Електрогосподарство було в дуже запущеному стані. Ревізія, обслуговування та планові ремонти електроустаткування практично не проводилися. Тому, що не було ким. Водоканал не є ЖЕКом. Один електрик на підприємстві не завжди встигав виїжджати на аварійні зупинки обладнання. А у Водоканалі на обслуговуванні перебуває 23 енергоспоживаючі об'єкти: 16 розкидані по місту Дубровиця і 7 об'єктів по селах району, від Бережниці до Сварицевич. З них, 22 об'єкти мають напругу 0.4 кВ. Крім цього, живлення насосних станцій відбувається від 6 (шести) ЗТП (закритих трансформаторних підстанцій – це 12 трансформаторів) потужністю 10 кВ, які не перебувають на балансі підприємства, являються безгосподарними і ми їх змушені обслуговувати, доливаємо масло і т.п. А це вже 5-та група допуску. Один електрик не має права проводити ремонтні роботи на таких об'єктах. Один електрик на підприємство – це потенційна небезпека, і якщо м'яко сказати, грубе порушення ОП і ТБ. До 2006 року їх було 4, потім поступово під тиском, скоротили до одного. Потребу в посаді електрозварювальника можна не коментувати. Її раніше було скорочено через довгий період вакансії. Ніхто не хотів йти

Ввести посаду інженера з ОП і ТБ зобов'язує законодавство. Є в штаті 50 працівників, керівник зобов'язаний ввести посаду інженера з ОП. А враховуючи, що у Водоканалі більшість об'єктів підвищеної небезпеки, то у випадку нещасного випадку керівник «піде під кримінал».

Посади слюсарів АВР розраховуються за формулою: водопровідна мережа: 0.1х72 км. х1.65. = 12 чол.; водовідведення: 0,1х33 х = 3.3 чол. Разом має бути – 15 слюсарів АВР + 2 обхідника мереж. Вік мереж 35-60 років.

Як керівник, я несу відповідальність за все підприємство, за його розвиток, в т.ч. за фінансово-економічний стан. З введенням необхідних додаткових посад збільшується і фонд заробітної плати. Можна мене сварити, критикувати, але ми пішли на такий крок за для розвитку підприємства, проведення планових ремонтів обладнання, швидкого реагування по ліквідації аварій, що в результаті впливає на покращання надання послуг споживачам. Ми врахували той факт, що в цьому році фінансові результати від наданих послуг значно кращі в порівнянні з 2015 роком.

За 11 місяців ми вже перевиконали виробничу програму і річний фінансовий план з основної діяльності на 324 204 грн. Крім основної діяльності підприємство шукає інші шляхи надходження коштів від надання різних послуг, що не робилося в попередні роки. Так, вже новий, придбаний за бюджетні кошти екскаватор, надав послуги на суму 17 360 грн. А доукомплектовані бригади слюсарів АВР надали послуги Соломіївській сільській раді на суму 23 800 грн., Бережницькій – на суму 15 тис. грн. та Рівненській судовій адміністрації на суму 14 628 грн. Всього за останні 2-3 місяці бригадами АВР додатково зароблено 70 888 грн. Контролерами підприємства виявлено 108 абонентів по м. Дубровиця та 28 абонентів в с. Орвяниця, що подавали не достовірні дані обліку води. Дообліковано близько 10 тисяч кубометрів води на суму 75 748 грн.

Разом надано послуг з січня по листопад 2016 р., на суму 3 млн. 94 тис. грн. (3 млн. 62 тис. грн.) в т. ч. ПДВ. До кінця року очікується перевиконання на 600 тис. грн. Таких результатів вдалося досягти за рахунок зміцнення трудової дисципліни на підприємстві, посилення відповідальності контролерів відділу збуту по роботі з абонентами та розширення надання послуг. Тільки одних податків за 11 місяців сплачуємо 964 800 грн. Практично, якби підприємство спрацювало на рівні минулого року то, нам не вистачило б коштів на зарплату та сплату податків вже в жовтні. Отже ми заробляємо кошти на зарплату прийнятих людей, які необхідні підприємству.

Але є чинники незалежні від нас. Тарифи на водопостачання та водовідведення, затверджені в лютому 2015 року не змінювалися. А вартість електроенергії зросла на сьогодні до 59,5%., мінімальна зарплата збільшилася на 29%, ПММ на 30%, матеріали для ремонтних робіт до 30% Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» від 16 липня 2015 року №626-VIII у разі затвердження тарифів на рівні, що не дає отримання прибутку, місцеві бюджети мають передбачати відшкодування виконавцям послуг різниці між встановленим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.

Закладені в бюджеті кошти на 2016 р. для відшкодування різниці в ціні – 50 тис. на місяць не враховують цьогорічне підвищення цін на енергоносії, паливо-мастильні матеріали та мінімальну зарплату. Цікавий момент – за 2015 рік, в якому були затверджені нові, нібито економічно обґрунтовані тарифи, міська рада відшкодувала Водоканалу різницю в ціні на суму 884 тис. грн. – в середньому 73 660 грн. на місяць. А на 2016 рік закладається чомусь 50 тис. на місяць, не зважаючи на поданий в міську раду тодішнім керівником середньомісячний розрахунок доходу та витрат підприємства, який констатує факт 100 тис. збитків. Не враховується чомусь підвищення вартості електроенергії і «мінімалки» в 2016 році. Конкретної відповіді, поки що, немає.

Попри зростання цін на енергоносії, матеріали та підвищення мінімальної зарплати в 2016 році, ми протрималися до листопада. Далі не все залежить від підприємства. На сьогоднішній день не відшкодовано підприємству суму 55 473,85 грн. за попередні місяці 2016 р., та не зрозуміло, як буде відшкодовано різниця в ціні за листопад та грудень, яка виникає у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості послуг з централізованого водопостачання та водовiдведення, діючим тарифам, які затверджені в лютому 2015 року. Нам іноді закидають: Водоканалу дали більше 2 млн. грн., і ніби то, ми вже повинні процвітати. Думка є хибною. Та не Водоканалу дали, а направили кошти на комунальне майно – на ремонт та заміну водопроводів, на насоси для каналізаційних станцій, щоб не текли по вулицях нечистоти, на електрообладнання для стабільної роботи станції подачі води. На цьому підприємство не заробляє прибутки. На екскаватор, щоб було чим розкопувати та ліквідовувати аварії на мережі.

Що ще вдалося зробити в 2016 році? Найголовніше – це зміцнити трудову дисципліну в колективі. Податкові зобов'язання в поточному році сплачуються регулярно та в повному обсязі. Стабільною стала виплата заробітної плати – двічі на місяць у визначені колективним договором дні. Прийняли колективний договір. Вжили низку заходів для покращання охорони праці та техніки безпеки. Облаштували душову кімнату для того, щоб робітники могли прийняти душ після важкої роботи. Забезпечили всіх робітників підприємства спецодягом, мабуть вперше за всю історію Водоканалу. Всі робочі місця інженерно-технічного персоналу забезпечили комп'ютерами та іншою оргтехнікою. Підвели до адмінприміщення воду та облаштували санвузли. Зроблено, в тій чи іншій мірі, косметичні ремонти на всіх об'єктах підприємства. Відремонтовані пожежні гідранти. Тепер в місті в робочому стані 39 пожежгідрантів, крім одного, який закатаний під асфальтом. Як відмічають в МЧС, в цьому питанні по Дубровиці найкраща ситуація серед районів області. Відремонтовано 27 водопровідних і каналізаційних колодязі за кошти підприємства та встановлено нові люки. Хоча ремонт колодязів відноситься до капітального ремонту і має фінансуватися з міського бюджету, але їх давно потрібно було ремонтувати.

На виділені з міського бюджету кошти замінено 400 метрів труби на найбільш проблемній ділянці водогону, що по вул. Артеменка 32/б – котельня КП «Комуненергія». На даній трубі діаметром 200 мм траплялося по 1-3 аварійних пориви в тиждень, через що мешканці буд. 24, по вул. Артеменка, часто страждали без води. Зроблено капітальний ремонт водопроводу та прокладено трубу до буд. Артеменка,24, від водопроводу, що живить будинок №26, по вул. Артеменка. Тепер будинок №24 в набагато кращих умовах, до нього вода підведена з двох водопровідних ліній. Замінено 120 м.п. труби по вул. Грушевського та закільцьовано з іншою, старою лінією, що подавала воду з центральної частини міста по вул. Грушевського до так званих «хрущовок». В результаті вирішено проблему низького тиску в водопроводі на будинки-«хрущовки» по Шкільній і Грушевського та підвищено тиск в центральній частині міста. Загалом в цьому році замінено 570 м.п. труб діаметром 110 мм.

Проведено реконструкції водопроводів у с. Орв'яниця із встановленням двох шаф управління тиском в мережі в автоматичному режимі, з відмовою від башти Рожновського та одну в с. Бережниця. Це дало змогу значно зменшити втрати води в мережі с. Орв'яниця, зекономити електроенергію та вперше за останні роки не мати збитків по Орв'яниці.

Що треба зробити?

 1. Розробити та затвердити на сесії міської ради «Правила користування централізованим водопостачанням та водовідведенням в м. Дубровиця», в яких передбачити різні моменти взаємовідносин між постачальником та споживачами. Встановити, що постачання води споживачам можливе тільки через засоби обліку. На літній період має бути встановлений ліміт на споживання питної води, в розумних межах. За перевищення ліміту питної води оплата по збільшених тарифах.
 2. Потрібно продовжувати проведення капітальних ремонтів водопроводів із заміною сталевих та чавунних труб на поліетиленові, ремонтувати та реконструювати вузли розподілу. В першу чергу потребують заміни водопроводи за колишнім ПМК-175 та по вул. Шевченка. Вулицю Шевченка не можна ремонтувати, тобто класти асфальт до заміни водопроводу.
 3. Продовжувати зміцнювати матеріально-технічну базу підприємства для обслуговування та ремонту технологічного обладнання, водопровідних і каналізаційних мереж. Після придбання автомобіля для перевезення бригади АВР на черзі має бути каналопромивна машина чи агрегат, а в перспективі придбання асенізаційної машини.
 4. Облаштувати та запустити законсервовану свердловину по вул. Залізничній для забезпечення району станції водою та відрізати спарені магістральні трубопроводи діаметром 325 мм. біля мосту р. Горинь. Це в значній мірі зекономить енерговитрати.
 5. Провести реконструкцію магістрального водопроводу по вул. Нова, замінити стальні спарені труби діаметром 325 мм. на поліетиленову трубу діаметром 200 мм.
 6. Провести реконструкцію Очисних споруд для прийому стоків до 1000 м3/доб.переглядів: 1K

оцінити:

 • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (4)
16-12-2016 18:02:29

Крот

Впевнений в тому, що унітаз за 65 тисяч гривень можуть дозволить собі такі керівники як Столярець та Голяка (бувший директор ринку)

оцінити:

0 0
16-12-2016 17:49:55

паша

Хто його знає ТУТЕШНІЙ , бо й наякусь битовку Столярцю 200тисяч гривень !!!!

оцінити:

0 0
16-12-2016 15:18:05

Тутешній

А правда що на встановлення санвузла (унітаза) у приміщені водоканалу було виділено 65 ТИСЯЧ грн?

оцінити:

0 0
16-12-2016 10:09:22

месний

Ото "ГАРНУ" бачимо роботу міської ради та ще й кадри підбираєм подібних до Краська - вигнали з РЕСу за продані по селах лічильники , то прийшов рулить в Водоканал боТАКІ треба- щуку кинули у річку і" професіонал" по світлу - опустив роботу до нуля - навіть обліку нема по лічильниках ,,, зловживання скрізь - зарплат людям нема АРМАГЕДОН ЗЛОДІЯНЬ на ринку, по фасадах , на мийці . І цих КЕРУЮЧИХ далі підтримує МЕР Микульський!!!!!! , а для чого Стовба -не свой человек!!. Але робота Стовби на ліцо - жопи відсиджуєте в приміщенні і сесійному залі яке він зробив , очистив місто від сміття , парк зробив,в ,Водоканалі розчистив бруд за 10 років ,!!!а яка ваша робота Микульський????? -п родовження АРМАГЕДОНУ попередників. ПОЗОР!!!

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!