Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ШАХ V.S. СТАСЮК: ХТО ВИНЕН У «ХОЛОДНОМУ АПОКАЛІПСИСІ»?

05 квітня 2018 1

За депутатським зверненням від фракції ПП «ВОЛЯ» у Дубровицькій районній раді під час сесії заслухали керівника КП «Теплосервіс» Григорія Шаха та начальника Управління освіти Дубровицької районної державної адміністрації Ніну Стасюк з приводу надзвичайної ситуації з опаленням, яка мала місце у лютому цього року.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКАНДАЛ З ОПАЛЕННЯМ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

Першим звітувався Шах Григорій Петрович, як зазначив, що освітні заклади складають 50% від загального навантаження тепломережі КП «Теплосервіс». Григорій Шах зазначив, що згідно договору, всі навчальні заклади мали заплатити аванс для того, аби КП «Теплосервіс» могло закупити паливо і розпочати опалювальний сезон.

На початок опалювального сезону на рахунку КП «Теплосервіс» було 600 тисяч гривень, за рахунок яких мали сплатити ПДВ, але його не сплатили, за рахунок чого підприємство і вижило. Також всі інші користувачі, окрім Управління освіти, проплатили аванс, це дало можливість «Теплосервісу» укласти договори з постачальниками палива. За рахунок цих резервів до 1 грудня проблем з опаленням не було. Але станом на 25 грудня КП «Теплосервіс» вже мало величезну заборгованість по заробітній платі, 800 тисяч гривень боргу за паливо, податки взагалі не платилися. Станом на 1 січня 2018 року заборгованість Управління освіти перед КП «Теплосервіс» склала 1 мільйон 600 тисяч гривень.

При прийняті бюджету на 2018 рік на «Теплосервіс» було передбачено всього 2 мільйони 180 тисяч гривень. Якщо відмінусувати борг, то цих коштів вистачило на один місяць роботи підприємства. Управління освіти відмовилось продовжувати договори, закупити палива не було за що. Ситуація була близька до критичної, виник ризик перемерзання труб. На місцевому рівні порадили злити воду із системи. Тому Григорій Шах 12 січня прийняв рішення звернутися на гарячу лінію Кабінету Міністрів. Після того, як скандал з опаленням у Дубровиці вийшов на Всеукраїнський рівень, Управління освіти таки проплатило «Теплосервісу» 500 тисяч гривень. Після того котельні шкіл були передані на баланс Управління освіти. В кінці лютого виникли нові борги – не в повному обсязі заплатила лікарня та Управління освіти. Аргументувалося це тим, що Управління освіти не має коштів для виплати заробітних плат технічним працівникам. «Значить нашим працівникам можна не доплачувати» - обурюється Григорій Шах. В березні «Теплосервіс» також не має чим платити заробітну плату. Нині борг сягнув позначки 620 тисяч гривень. Григорій Петрович натякнув, що невдоволені працівники «Теплосервісу» готові страйкувати, якщо їм не платитимуть зарплату. При цьому кивав у сторону райдержадміністрації, мовляв, це головний розпорядник коштів.

Депутати задали уточнююче питання Григорію Петровичу, чи немає більше дров у КП «Теплосервіс», на що він відповів – немає. Тоді депутати поцікавилися, де поділося 1200 метрів кубічних дров, про які Григорій Шах говорив на колегії 29 вересня 2017 року. На поставлене питання керівник КП «Теплосервіс» віджартувався.

До слова запросили начальника Управління освіти Стасюк Ніну Іванівну. Вона розпочала з того, що виною всьому поганий бюджет.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БЮДЖЕТ ПОГАНИЙ, АЛЕ ПРИЙМАТИ ТРЕБА

В загальному КП «Теплосервіс» за січень-березень було виділено 4 мільйони 600 тисяч за утримання 14-ти закладів. Ніна Іванівна запевняє, що зверталася в усі інстанції для виділення додаткових коштів для утримання належного температурного режиму у школах. «Ніхто не розраховував, що нам дадуть один мільйон дотацій, якщо в минулому році було чотири» - каже Ніна Стасюк. У зв'язку з тим, що одного мільйона було замало для покриття боргів – і виникла така ситуація. Начальник Управління освіти почала називати власні борги перед постачальниками палива, зокрема, лише за торф вже винні 730 тисяч гривень, а загалом – майже 900 тисяч боргу. А ще 1,5 мільйони гривень – борг Управління по заробітній платі. Якщо Григорій Шах лякав адміністрацію можливими страйками працівників «Теплосервісу», то Ніна Іванівна повідомила про зростання невдоволення серед технічних працівників шкіл. Ніна Стасюк також додала, що Управлінню освіти вдалося заощадити 200 тисяч гривень за рахунок відпусток працівників без збереження заробітної плати. Деякі директори шкіл вдалися і до скорочення персоналу. Завершила свій виступ Ніна Іванівна такими словами: «Як вийти з цієї ситуації – я не знаю». Мабуть, в європейський країнах з такими словами на стіл також треба класти й заяву про звільнення, але ми ж то живемо в Україні. Але не все настільки песимістично, адже також Ніна Іванівна додала, що в порівнянні з минулим роком, за січень-березень 2018-го на опалення шкіл в Управлінні пішло на 1 мільйон гривень менше.

Слушне запитання задав заступник голови районної ради Олександр Задорожний: «За якими цінами купували паливо «Теплосервіс» і Управління освіти?». Ніна Іванівна відповіла, що Управління освіти проводить тендер на закупівлю палива. Виставили ціну 1700 грн. за кубічний метр, участь в тендері прийняло тільки одне підприємство, воно, відповідно, його й виграло. Депутати зауважили, що ціни на паливо коливаються від 700 до 1300 гривень, але ж не 1700. На що Ніна Іванівна заявила, що поставили ціну таку ж, як у Сарнах, щоб не було зриву опалювального сезону. Якщо Ніна Іванівна нервувала, відповідаючи на просте питання про ціну палива, то Григорій Шах відповів спокійно, що закупив паливо за 983 гривні з доставкою. А дрова закуповує по 340 гривень.

Слово взяв голова Дубровицької райдержадміністрації Микола Петрушко, який зазначив, що для правильного вирішення питання про розподіл коштів необхідно проводити глибинний аналіз. «На сьогоднішній день ми такий аналіз проводимо, але він ще не завершений» - запевнив Микола Михайлович. Також заявив, що особисто телефонував підприємствам, які продають паливо за відносно низькими цінами, але вони з якихось причин не взяли участі у оголошеному тендері.

Також Микола Петрушко нагадав, що в лісі було заготовлено 2000 метрів кубічних дров, вивезли 800, а де ділося 1200 – ніхто не знає.

В кінці дискусії депутати задали чітке питання – хто конкретно, по прізвищам, буде відповідати за те, що сталося з опаленням в районі взимку. Відповів на питання голова адміністрації, який зазначив, що вина в даному випадку є солідарною, адже на кожному етапі виникнення цієї ситуації є певне конкретне недопрацювання.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
06-04-2018 10:23:47

Маркус

Бідний Шах Г.П. всіма силами старається, щоб діткам було тепло, а ці "вороги народу" тільки й знають, що саботажем займатися.

оцінити:

17 10

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!