Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ТИ ВИНЕН ВЖЕ ТИМ, ЩО ХОЧЕТЬСЯ МЕНІ ЇСТИ

17 грудня 2016 12

Як і обіцяли, ми паралельно звіту керуючого КП «Міськводоканал» Миколи Степановича Стовби зробили окрему статтю того, якою була резолюція комісії по перевірці цього підприємства та які питання цікавили депутатів. Забігаючи на перед скажемо, що такого злагодженого нападу депутатського корпусу на чолі з міським головою, неначе зграї, ми у сесійній залі міської ради не бачили вже давно, та й чи було таке колись?!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗВІТ КЕРІВНИКА КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» (ЧАСТИНА 1)


Як завжди, після доповідаючого, свій зведений звіт зачитав заступник міського голови по житлово-комунальному господарству Юрій Аркадійович Яременко. Він розпочав з того, що підприємство використовує енергетичне навантаження в кількості 11-16 одиниць.

ГКНС (головна каналізаційна насосна станція) акумулює всі стоки міста і перекачує їх на очисні споруди. ЇЇ потужність – 15 кВт. Відповідно, за добу ця станція перекачує 250 м³. Тому, навіть у голові не вкладається те, як може функціонувати це обладнання. Відповідно й горять ті двигуни, які працюють в агресивному середовищі. Отож, першим є питання до підприємства і до нас (мається на увазі депутатів – прим. авт.) – завершити енергоаудит, який проводиться ще з кінця серпня. Вихідні дані щодо тепловізорного обстеження приміщення комунального підприємства, щодо енергоаудиту насосного і електрообладнання нормальні. Ми отримали в спадщину таке обладнання, але тим не менш, для того, щоб аналізувати діяльність комунального підприємства нам необхідно знати цифри.
Лічильників води на свердловинах немає, тому постає питання, скільки ми постачаємо води і скільки споживачів її оплачують. Якщо показник водолічильника у міській раді був з 26 червня, то до цього облік води вівся по журналах піднятої води по свердловинах обрахованих побічним методом. Це час роботи насоса, потужність електродвигуна, подача насоса і його масовий показник подачі води. Таким чином ми обрахували, що на той період було піднято близько 171000 м³ води. Якщо ми відмінусуємо показник зафіксований комісією 23 листопада 130000 м³ і приплюсуємо те, що обліковували по журналах, отримаємо, що за 9 місяців поточного року в мережу надійшло 204000 м³, а проплатили 171000 м³. Витрати складають 33000 м³ (16,4%).
Проте, коли я проаналізував фінансовий результат від продажу цієї води, то у мене вийшла за І квартал, коли йшов облік по журналах, відмінність в об'ємі піднятої води, яка реалізована споживачам – це 55000 м³ і об'ємом води піднятої з усіх п'яти свердловин. Різниця складає 12000 м³. Тобто я роблю висновок, що на даний час, чи принаймні до кінця червня, обліку як такого на підприємстві не було. Відповідно облік розраховувався включаючи планові втрати і витрати в мережах відповідно до доходу. Це погано, оскільки ми не знаємо реальної ситуації у виробничій діяльності підприємства, а відповідно не можемо її детально пов'язати з витратами та доходами. Відомчий контроль питної води проходить згідно чинного законодавства, вода відповідає санітарним нормам. Найбільша проблема – система водовідведення, а саме очисні споруди. 245 м³ стоків за добу, працює одна воздуходувка – 20 кВт, яка мусить подавати повітря в нечистоти для того, щоб проводилась біологічна очистка. При цьому використовуються значні площі очисних споруд, а це енергоємкість, біля 9 га використовується практично на 4,6% потужності. Тому, нам конче потрібна реконструкція цих очисних споруд, – резюмував Юрій Яременко.

Далі, розпочались запитання від депутатів. Петро Яцковець запитав, яка рентабельність водопроводу сільрад, які обслуговує КП «Міськводоканал». У відповідь Микола Степанович озвучив, що майже всі вони, окрім Берестицького і Сварицевицького є збитковими. Своєю чергою, Юрій Яременко зазначив, що для того, щоб узгодити питання фінансування різниці у ціні на тарифи повинні бути відповідні рахунки, що і озвучено комісією у пропозиціях по результатам перевірки комунального підприємства.

Віктор Васильович Краглечив зауважив Юрію Аркадійовичу, що варто було зачитати всі зауваження перевірки комісії, а не загальні питання. На його думку, на підприємстві склалася аварійна ситуація. Він сказав, що коли на роботу прийшов М.С. Стовба, то не було акту прийому-передачі, а тому виходить, що крайнього немає. Він вважає, що у водозабору є великі проблеми, оскільки до нього є вільний доступ і над ними до цього року не було даху. Непофарбовані вікна погнили і забиті плівкою. На його думку, у скважину можна кинути любу бацилу і буде все…

Зараз там треба вкладати мільйони, щоб зробити глухий паркан під три метри, не менше. Там лише від вулиці загороджено. З цього треба починати. На всі ГКНС аварійна ситуація. Трансформатори «безхозні». Там, де немає покрівель і вода стікає по карнизах можуть рухнути стіни. Я піднімав питання того, де поділись електронасоси які міняли і на які адміністрацією виділялись колосальні гроші. Мені цього так і не показали. На сьогоднішній день мені дали штат – 10 контролерів одна з яких у декреті. Про яких ми слюсарів говоримо та зварників? У с. Селець один споживач, с. Сварицевичі – 40, с. Берестя – 11. Треба прибрати ці села, щоб підприємство тягнуло Дубровицю. По тим селам і слюсарі і контролери рахуються, а кого вони обслуговують, одного споживача? У міській вбиральні два контролери. У всьому світі туалети прибуткові, а у нас треба поставити відеоспостереження і тоді, вона одразу себе окупить. Багато є питань по охороні праці. Немає жодних актів передачі – прийшов один керівник, другий, третій… Таким чином можна мільйони списати, які ми з вами тут виділяємо. І ніхто не може показати й розказати. Я пропоную через пів року знову заслухати це питання, – підсумував депутат Віктор Карглевич.

Було запитання і у депутата Геннадія Леонідовича Конончука:

Микола Степанович, з 1 січня 3200 грн. мінімальна заробітна плата. Ви задумувались, який фонд заробітної плати для цього потрібен і яким чином ви зароблятимете для цього кошти?

Після цього, свій монолог розпочав міський голова, який ви можете побачити на відео. Чому ми про це не пишемо? Тому, що таке краще один раз побачити, аніж почути. Нам доводилось бувати не одній сесії міської ради і за цієї, і за минулої каденції мерів. Але такого наші очі ще не бачили, а вуха не чули. Міський голова, немаючи ні краплі поваги до керівника комунального підприємства, безсоромно «тикав» йому, перебивав та підвищував голос. Складалось таке враження, що Богдан Михайлович сплутав сесійну залу із військовим плацом, де б всі мали марширувати під його «раз-два». Неозброєним оком було видно, наскільки сам мер та й більша частина депутатського корпусу були налаштовані на те, аби зробити з керівника «грушу для биття». Варто зауважити, що керівник КП «Міськводоканал» звітував за період в 11 місяців своєї робити, за який вже вдалось зробити чимало. Але, певно, дехто очікував на максимальні зміни за мінімальний період часу. У сесійній залі цього року звітував не один керівник комунального підприємства, але «особливого» ставлення «удостоївся», чомусь, саме Микола Степанович Стовба. Приємно було, що за рік роботи міської ради, пан мер нарешті удостоївся вивчити регламент, адже раніше він не надто клопотався про його дотримання.

Для того, аби дехто вкотре нас не звинувачував у голослівності, ми розмістили посилання на відео, де звітують інші керівники комунальних підприємств.


Як то кажуть, дивіться і насолоджуйтесь √


До зауважень знову долучився Генадій Конончук сказавши, що необхідно приймати кардинальні міри.

На сьогоднішній день, я не бачу вихід окрім того, як прийняти кардинальні дії по таким речам, як – провести аудит, про який казав Юрій Аркадійович, провести до кінця реконструкцію та модернізацію центральної ГКНС, оскільки вона використовуючи електроенергію тягне велику суму. Підключити самоплинний колекто,лікарню підключити, адже чим більша кількість споживачів буде у місті, тим краще. Інакше, я не бачу виходу – іде накопичення боргів. 200 тис. грн. лише самого ПДВ треба заплатити, 600 тис. грн ПДФО.

Під час доповіді керівника КП «Міськводоканал» у сесійній залі постійно звучала сума 600 тис. грн. на заробітну плату. На що Микола Степанович зауважив міському голові, що не варто керуватись якимись незрозумілими «бумажками».

Є форма 1-ДФ, яка подається у фіскальну службу, яка дає звітність. І по тій звітності, різниця між 2015 та 11 місяців 2016 року становить 244 тис. 464 грн. А ви придумуєте якісь 600 тис. грн.! Також, тут мені закидають різницю у тарифах. Минулий керівник подав розрахунок, я його копії зробив, що підприємство на грудень місяць має середньомісячний збиток в сумі 100 тис. грн. Тобто, ця сума мала закладатися у бюджет як різниця в ціні. Нам заклали 50 тис. грн. з якими ми б напевно не протримались навіть до вересня, якби не заробляли.

Якщо резюмувати звіт, то це швидше була не доповідь, а гра у теніс. Доповідачу довелось «відбиватись» від нападів у вигляді запитань. При цьому його активно перебивали та не давали закінчити власну думку. Дивно те, що у нашої влади ті, хто працюють не на благо громади, а плекають власні інтереси є великими «господарниками», а ті, хто за короткий час зміг зробити чимало – «грушею» для биття. Зрештою, депутати не підтримали пропозицію Віталія Андрусенка (окрім депутатів УНП), який рекомендував міському голові не продовжувати контракт з керівником КП «Міськводоканал». Що ж, висновки робіть саміпереглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (12)
08-01-2017 12:46:02

ІГОР ПАВЛОВИЧ

На мою думку - варто залучити перевірку контролюючих органів на всі комунальні підприємства району - це ж безнаказаность !!!!!

оцінити:

4 0
06-01-2017 21:04:16

Володимир

таке мале місто а стільки бруду

оцінити:

4 0
02-01-2017 21:10:24

Володимир

вся це називаєтся - живу для себе за счот бізнесменов, які платять податки. Плачу постояно за воду в конторі , то це розбите корито, яке оставив Красько а Стовба тепер щось там міняє - нехай не євроремонт але щось білять і красять - бо люба установа, то ліцо мерії І не треба їздить по очисним - плесень в кабінетах, а де бере касир гроші , то послевоєний стан.!!Холод , мряка і жуть і то 20 лет там таке!! І за мізер там люди щось роблять. Податки несплачені Краськом і Кузьмичем почті до мільйона- та я не подав раз вчасно звіт , то штраф !!А тут тоже є ответственость , та де??? - вмили "хозяйственіки"ноги .Зарплати люди не бачили вчасно і нормальної .Сенізаторни бочки робили на шоферів і Краська - каса грошей не бачила! Могли приїхать через 2 неділі. Бізнесмени перехопили роботу по вивозу відходів з Сарн - Ще Волгу дали директору їздить по полям в Бересті!!Таке БОЛОТО чи за 5 лет розгрібеш???? Контролери 5 лет не ходили не звіряли лічильники - на це треба гроші??? А чого не сказали що були 2 нещасні випадки - люди осталися інваліди !!! Прикро , що в апараті мерії деякі бездарні залишилися від попередньої влади - ЦЕ НЕ КОМАНДА !!!!!! Та й Такі як Андрусенки -секретарі та Столярці задають питання - це їх треба питати!! !!!Та й депутати є такі які вже не одне скликання ???? Яка ВАША робота???? Дубровиця обросла "темною пліснявою" від роботи "хозяйственіков" Таке мале місто а БЕСПРЕДЕЛ

оцінити:

6 1
02-01-2017 15:05:49

григорій

таке враження, що всі роки ніхто нічого не робив - тільки гарно і безвідповідально гребли хто що міг - ні лічильників , ні обліку - в дерьмі і грязі жили роками - досить непогана перевірка депутатів , яка показала істину в водоканалі попередньої влади. За такі дії притягати до відповідальності потрібно всіх , які люблять легку наживу. Не краща ситуація в Столярця , але мер працює в тандемі з керуючим і з іншою свитою . Радий читати , що робиться в моємому місті, але разом з тим і прикро за такі дії мера.

оцінити:

8 2
29-12-2016 22:32:26

українець

Чого розстроївся мер - може передачу майна зробив, ! - а там і не було того майна - все розтиране по домівках двухетажних екс-мера Кузьмича і Краська. Ще й за податки людей Красько експлуатував Волгу мерії . Живу в селі і не заплатив 240 гривень за світло , то бистро приїхав РЕС обрізать а тут оказується можна десятки тисяч ховать !!!

оцінити:

8 1
27-12-2016 16:37:11

месний

БЕСПРЕДЄЛ всі роки - коли дождемося хазяїна ?????

оцінити:

8 1
27-12-2016 16:32:43

дубровичанин

Чому немає відео Ринка - депутати ж робили перевірку? Погано що в державі немає ответственості за такі дєла. Город доводили до банкрутства щоб потом перепродать з капейки. Чи ответів Кузьмич за подвал гостініци????

оцінити:

10 2
23-12-2016 10:59:19

ILONA

Все що написано, а ще чого ненаписали ????? Через те так і живемо !!!! Для ГЕРОЇВ шайки КУЗьмича треба КИТАЙСЬКІ ЗАКОНИ!!!!!! втілювать на площі .

оцінити:

9 1
22-12-2016 17:16:51

ГІСТЬ

І не стидно депутатам - Генадію, Столярцю, а особливо ,Андрусенку -робити кардинальні мірі Стовбі ????? Менталітет "українця" - Ти мене працевлаштував - то будь САМ без роботи!!!!! Земля кругла.

оцінити:

9 1
20-12-2016 16:16:03

дубровичанин

Передивився всі відео і просто ужас що твориться в Дубровиці. А ВОДОКАНАЛ який дістався від Кузьмича???? - де огорожа від водозабірної під берестям - плити , огорожу рознесли, все в аварійному стані, все погнило і забите пльонкою . Чого за несплату податків майже до мільйона не відповів Красько, Кузьмич, його заступник Миша???? Кинули ключі й печатку Стовбі і хто куда - передачі не зробили ніякої. І в кінці року тільки обнаружили. А Яременко що не повинен відповідати за бездіяльність - він же відповідав в РДА за весь район ??? розрахунки людям розказує, то ж ти як заступник несеш пряму відповідальність за ЖКГ, а тепер місто - вивертає оце все і перекладає на плечі Стовбі. Роками крадуть а потім виглядають меценатів на вікна і двері. Пороздеребаньвали землю за Водоканалом і Будинкоуправлінням,, попалили гуртожитки щоб землю відбить, інкубатора так само, На Ринку як було так і є . Попереднік Ринка за гроші людей заправляв свою машину і міняв запастини, колеса - місто ВИТРИМАЄ. А Столярець мийку зробив а гроші в карман, будинки не бачили ремонту. А садочки безконтрольні по харчуванню ПРЕМІЇ, НАДБАВКИ тільки для СЕБЕ ЙОГО ВЕЛІЧЕСТВО а люди не бачили спецовок роками. Дерибан парку і сільхозхімії продовжує Микульський. Які землі видали АТО-м , де оприлюднена черга ?? ХТО БУДЕ ВІДПОВІДАТИ за це ВСЕ????? Не треба Патріот на сцені - Треба бути патріотом в ДУШІ.

оцінити:

9 2

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!