Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

В ТИХІЙ ГРОМАДІ КОРУПЦІЯ ВОДИТЬСЯ?

27 жовтня 2017 0

Децентралізація – це процес передачі значної частини владних повноважень з центру до громад на місцях. По-ідеї, громадяни, звичайні жителі сіл і містечок, мали б отримати додаткові права і обов'язки аби самостійно визначати власні потреби та розставляти пріоритети розвитку своїх громад через новообрані ради ОТГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖИТТЯ ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ


Проте, як виявляється на практиці, впливати на процеси прийняття рішень у новоутворених громадах продовжують окремі особистості – чиновники різних рівнів. Нам з власних джерел стало відомо про скандальну ситуацію, яка виникла у Висоцькій об'єднаній територіальній громаді.

Скандали у сфері освіти Висоцької ОТГ вирують вже не перший місяць. Ми раніше писали про ситуацію директора Вербівського НВК Розановича Анатолія Антоновича, якого звільнили за, нібито, побиття учня. За словами Анатолія Антоновича, він потрапив у немилість до голови Висоцької ОТГ Гури Людмили Федорівни, тому із січня цього року завідувач сектору освіти Микола Рожко та заступник Людмили Федорівни – пан Самко розпочали справжнє цькування шкільного директора. В кінці-кінців все завершилося звільненням за п.3 ст. 41 Кодексу законів про працю – нібито за аморальну поведінку.

Не погодившись із таким рішенням керівництва, пан Розанович звернувся до суду. Судовий розгляд триває досі і наступне засідання у справі призначене на 16 листопада. Втім, у Висоцькій ОТГ вже оголосили конкурс на заміщення вакантної посади директора Вербівскього НВК. Невже керівництву громади вже відоме рішення суду наперед?

Втім, неспокійно освітянам не тільки у Вербівці, а й у селі Золоте, що входить до цієї громади. І тут ситуація ще цікавіша! У директора Золотинської ЗОШ Ольги Костянтинівни закінчився контракт і продовжити його їй не запропонували. Можливо, робота пані Ольги чимось не влаштувала керівника освіти у громаді пана Рожка, а, можливо, мотив такого рішення інший, адже «мітить» на цю посаду ніхто інший, як дружина Миколи Рожка – завідувача сектору освіти Висоцької ОТГ. За нашою інформацією, спроба «протягнути» на цю посаду «свою» людину викликала хвилю обурення у громаді.

У понеділок, 23 жовтня, відбулася сесія ради Висоцької ОТГ, на якій і мали затвердити цю кандидатуру. За нашою інформацією, пан Рожко їздив до депутатів з проханням прийти на сесію та підтримати це питання. Нагадаємо, що відповідно до ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», заборонене пряме підпорядкування близьких родичів, але в тій же статті зазначено, що ця заборона не поширюється на сільські населені пункти. Втім, ніде немає положення, яке з зобов'язувало б депутатів голосувати «за» або «проти» тих чи інших кадрових рішень. А за інформацією нашого інсайдера на сесії ради юрист Висоцької ОТГ погрожувала депутатам відповідальністю, якщо вони «провалять» це голосування. Втім, ні умовляння ні погрози на більшість депутатів не вплинули і це кадрове рішення прийнято не було.

Чому ж так важливо пану Рожку влаштувати свою дружину саме в цю школу? Як нам стало відомо, саме цій школі планують виділити 4,5 млн. гривень на будівництво спортзалу. То може в цьому криється відповідь?

Але кадрові баталії освітян Висоцької ОТГ на рівні самих директорів не закінчилися. Позбавили посади і заступника директора Золотинської ЗОШ, відкликавши з декретної відпустки основного працівника аж на один день.

Тож своїми діями основні дійові особи Висоцької ОТГ привернули увагу громадськості до своєї громади, де в тихій мутній воді, мабуть, ловиться велика рибка…

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!