Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«АВГІЄВІ СТАЙНІ» РАЙОННОЇ РАДИ

28 листопада 2016 35

Вже давно жителі нашого району помітили, що у Дубровицькій районній раді відбуваються незрозумілі для них процеси, які не мають нічого спільного із служінням тим, хто обранцям дав можливість отримати крісло районного депутата. Саме тому, ми вирішили відверто поспілкуватись із тим, хто вже давно став інсайдером Дубровицької районної ради – депутатом Олексієм Володимировичем Лясковцем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОМУ ДОПОМАГАЄ ДЕРЖАВА? – ДУБЛЬ ДВА


Коли Ви зайшли депутатом у районну раду, які були сподівання?

Ви знаєте, були дуже хороші сподівання і бачення можливостей допомогти простим громадянам нашого району, полегшити їхнє життя. Адже ці вибори були після Майдану Гідності – на якому люди своїм життям, своєю кров'ю, здоров'ям показали, що злочинній владі в цій країні не місце. Було розуміння того що багато прийде нових, незаангажованих, зі своєю правдою та власною думкою депутатів до районної ради. Адже потрібно було будувати нову Україну, з новими поглядами та пріоритетами, з новими цінностями та баченням, потрібно було міняти світогляд людей, бути відкритими до них та при можливості допомагати.

Яким чином у той період відбувались перемовини про створення більшості у райраді?

Я в політиці нова людина. Мені було все цікаво. Хотілося зрозуміти, що це таке, спробувати себе в ній. Але з часом зрозумів, що попри наявність у нас працьовитих людей, багатої історії та непереможного духу народу, так звані «мужі» котрі керують селами, містечками, районами та містами доводять країну до крайнього зубожіння. І як пересічний громадянин може звинувачувати свою державу в тому що відбувається, коли під носом у нього в селі чи районі відбуваються набагато гірші речі?
Щодо створення більшості, то все набагато простіше відбувалось ніж люди можуть собі уявити. Зібрались керівники фракцій декількох партій, так звані «Перші кандидати», (які у відповідності до виборчого законодавства в раду пройшли автоматично після того, як кандидати пропрацювали по округам і своїм авторитетом, довірою людей та сподіваннями на краще набрали більше відсотків і партія пройшла до ради), сіли і домовились про те, як все має бути. А потім, «Перші кандидати» проводили роботу і просили своїх однопартійців проголосувати за того чи іншого кандидата, мотивуючи тим, що це правильне рішення для сьогодення і що так буде краще для людей, оскільки потрібно оновити склад ради. І саме цікаве те, що я і більшість в це повірили! Я навіть закликав депутатів голосувати за голову ради, але час показав зворотній бік. Зворотній, бо голова ради мав би мати свою думку і вболівати за мешканців та життя району, чого не видно та не відчувається.

Які методи та способи «опрацювання» депутатів використовуються у нашій районній раді?

Це дуже смішне питання. Ви зверніть увагу як проходила остання сесія. Коли всі депутати зайняли свої місця, Кухарець (голова Дубровицької районної ради – ред.) кивком голови питає у Киркевича – «починати сесію чи ще рано», Киркевич киває і дає дозвіл на початок. Сесія починається. Правда це має смішний вигляд!?
Щодо лобіювання тих чи інших питань, то хочу сказати що це воно і є. Лобіювання пов'язане з тим, що всі один одного знають та залежать від так званого керівництва району - еліти. Ви подивіться список депутатів та їхні місця роботи – більшість це вчителі та службовці, котрі залежать від голови адміністрації (на сьогоднішній день першого заступника, який є стовідсотковою людиною попередника), або лісники – котрі також залежні. Ось так і приймаються рішення по питаннях для вирішення лише своїх інтересів, а про людей і тих виборців котрі віддали свої голоси надією на краще, про них ніхто і думати не хоче, та й не бажає. Хоча можливо, десь в душі, вони це розуміють. Я сподіваюсь що розуміють!
Крім того, депутати, в більшості випадків, питання та проекти рішень отримують перед початком сесії і ніхто в їх суть не вникає, а лише голосують так, як «велено». Адже потрапити у немилість дуже не хочеться, і тим паче потім виправдовуватись.

В яких «підкилимних» іграх беруть участь депутати (з яких саме партій) і що з того мають?

Які ігри? В районі лише сфера впливу важлива та можливість розділити бюджет таким чином, щоб було вигідно для «своїх». А хто в цьому бере участь? Так це можна побачити в протоколах голосування по принциповим питанням. І коли побачите, то зрозумієте, наскільки все погано в районі. А ми всі чомусь скаржимось на верховну раду!
Крім того ви не забувайте, що у нас бурштиновий край, тому рано чи пізно будуть встановлені законні правила гри, і ось тут потрібно буде зберегти свої позиції та більшість в райраді, щоб в будь-який момент мати вплив на процеси через голову ради, який, повторюсь, не є самостійною фігурою в цьому політикумі району. На крайній випадок, його завжди можуть замінити на більш досвідченого та, можливо, колишнього голову, котрий в цих справах є асом.
Не менш важливим фактором є призначення нового голови адміністрації. Але, якщо чесно, то це призначення породить ще більше хаосу у тому беззаконні, котре вже є на теренах нашого району.
Вдумайтесь: свого часу, керівник одного комунального підприємства бере в оренду у своєї дружини по нотаріальному договору автомобіль. Оплачує оренду за нього з рахунку комунального підприємства, здійснює ремонт та заправку паливом за рахунок цього ж комунального підприємства, а ці суми потім закладає в тариф, котрий погашається мешканцями Дубровиці та установами району!
Все би нічого, але вони пов'язані родинними зв'язками особи, а відтак укладення цього договору між ними є прямим порушенням Закону та містить корупційну складову. Зі слів Григорія Шаха, котрий на той час був заступником голови Дубровицької районної ради, він знав про цю ситуацію, але вирішив не передавати документи по факту вчинення правопорушення до правоохоронних органів, а зам'яти справу на рівні ради. А те, чому Григорій Петрович так вирішив, я думаю кожному зрозуміло!
А тепер уявіть, що цей горе-керівник комунального закладу займає посаду – голови районної державної адміністрації! Які тоді можливості відкриваються, та які нові схеми можна втілити у життя за рахунок населення району! Це, напевно, відчує кожен мешканець.

Опишіть схеми за якими працюють депутати райради і які найгучніші їм вдалось «провернути» останнім часом?

Що можуть депутати? Фактично нічого, окрім лобіювання того чи іншого рішення та голосування так, як необхідно певним людям. Щоб бути у фаворі та мати можливість виторгувати собі певні привілеї. Повторюсь – про своїх виборців і мешканців ніхто не думає і думати не хоче.

Наскільки сильно корупційна складова присутня у роботі депутатського корпусу?

Про корупційну складову у депутатському корпусі нічого не можу сказати оскільки не володію інформацією. А ось наскільки велика корупційна складова у комунальних підприємствах районної та міської ради, люди навіть уявити собі не можуть! До прикладу, є у Дубровиці ринок, який фактично розташований на вулицях міста у відповідності Розпорядження виконкому Дубровицької районної ради – тобто локального нормативного акту. А ось те, що палатки щочетверга стоять на проїжджих частинах вулиць, що фактично унеможливлює добратися пожежникам, швидкій, що порушує дуже багато норм Закону нікого не хвилює і хвилювати не буде – тому що платять ринковий збір. Тоді як можна говорити про правову державу і шукати правду, коли в елементарному питанні є порушення з боку влади.
По даному факту з мого боку було подано заяву щодо порушення кримінального провадження на мера Дубровиці, але, як завжди, поліція не знайшла порушень в цьому (можливо тому що не зрозуміла який нормативний документ має вищу юридичну силу, а можливо з інших причин – про це можна тільки догадуватись). Також поліція не вбачає складу злочину в тому, що кожен мешканець району, котрого привела біда чи потреба у Дубровицьку районну лікарню, змушений платити так звану благодійну допомогу або лікарю за огляд. Невже для того щоб оглянути пацієнта по іншому не можна? Зате приписати лікарям перевиконання плану по оглядам за рік, щоб надалі отримувати ставку – це норма життя! Прикро на це дивитись, а ще боляче, коли люди мовчки погоджуються з цими нормами і правилами.
Всі про це знають і мовчать, а коли питання було підняте на сесії, то головний лікар виправдовувався і розказував, яка в районі «шикарна» медицина і «майже» безкоштовна, зате не забув привести групу підтримки (хоча вони мали вигляд не групи підтримки, а групи лікарів, котрі працюють в тандемі з головним лікарем з чіткою вигодою для себе). Але всі нарікання на роботу лікарні в цілому після такої скандальної сесії не стали на заваді голові РДА Сергію Киркевичу підписати контракт з головним лікарем на три роки. Тому шановна громадо, робіть висновки щодо влади яка має слугувати народові, а не навпаки! І про такі і інші факти можна говорити дуже багато і довго.

Яку роль у цьому відіграє С. Киркевич, О. Задорожний, М. Кухарець, В. Сухович та Г. Шах?

На це питання у кожного жителя Дубровицького району є відповідь. І більш того, всі і все про всіх знають. Тим паче, знають чим, хто, де, через кого робить і скільки заробляє та отримує! Ось тільки люди мовчать! І мовчать вони тому що не знають де шукати правду, бояться, або переживають що повністю заборонять, хоч і незаконно, але заробляти гроші для того щоб прогодувати сім'ю. А «мужі» звісно, як сказав один керівник – «живуть від копійки до копійки». Пожили б вони, як живе більшість мешканців району!

Ось такі думки щодо роботи депутатів Дубровицької районної ради сьомого скликання у Олексія Лясковця. І як бачимо, справи наші не надто веселі, враховуючи те, що серед депутатів є лише невеличкий відсоток тих, хто таки ще має совість відстоюати інтереси своїх виборців! А що ви, шановні читачі думаєте про це все?

переглядів: 17.5K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (35)
01-12-2016 19:30:39

Коля

Базіліо можеш цмокнути крота в дупу - ти любиш! Шморкає тебе яніцький? хахахха

оцінити:

2 1
01-12-2016 19:26:29

Коля

Кишуни не підтримують проституток! Яніцького гень! Суховича в стойло! Петрушка на вила! Кіркевича на нари! Шаха в колодязь! Задороного в АТО! Кухарця в дупу!

оцінити:

5 0
01-12-2016 18:33:51

Кілер

Зрадника геть з району. Рострелять нахрен.

оцінити:

2 0
01-12-2016 18:32:04

Базіліо

Кроту. Ти не крот, а - ХОБОТ.

оцінити:

0 2
01-12-2016 18:29:34

ПАКА

Троянський кінь - замість Яніцкого, несмішіть. Троянській кінь - зрадник. Зрадник гірше ворога. Недовіру коню.

оцінити:

1 1
01-12-2016 17:57:39

Людмила

Заберіть мандат у Яніцького , віддайте Лясковцю - більше буде толку. Що це таке Люди добрі- позберають злоіїв біля себе та їздять по району ,хизуются дєлкі

оцінити:

3 1
01-12-2016 13:37:21

Марія

Чому Шах буде давати документи? його дочка працювала до літа в Теплосервісі .Місто жде нової стратегії Шаха --".Моїм дочкам можна і треба все".

оцінити:

2 0
01-12-2016 13:05:21

Крот

Шановні панове з ГО "Сила Воли" Степу Бертольдовича - понесло десь не туди. Це з якого дива Ви маєте щось перевіряти з написаного "Шайгали". Якшо вже щось, або когось перевіряти (аналізувати) краще звернути увагу на прізвища тих "добродіїв" яких згадує пан депутат Лясковець. А саме - Шах, Сухович, Киркевич, Задорожний, Кухарець., список доречи можна продовжити.

оцінити:

2 0
01-12-2016 10:25:15

СТЕПАНУ БАЛЬТОРДОВИЧУ

Стаття 9. Право бути обраним

1. ……………………....

2. Депутатом, …………………. не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Якщо обраний - значить НЕ СУДИМИЙ !

оцінити:

2 0
30-11-2016 22:22:50

Степан Бальтордович

Шановні панове з ГО "Сила Волі", під однією зі статей користувач даного веб-ресурсу з ніком "ШАЙГАЛИ" згадав про якусь кримінальну справу відносно Лясковця. Цікаво було б довідатися. Можливо особа засуджена і є депутатом райради...І на майбутнє, якщо висвітлюєте інформацію, то робіть це якось багатогранно, всеохоплююче і відносно всіх, а то склалося враження, що ви працюєте в одній площині і на "заказуху". Якщо й далі так продовжуватимете, то всі зрозуміють, що Ви ніщо інше як імітація. Якщо працюте для людей, то робіть це якісно. Якщо хочете бути кращими - прислухайтеся!

оцінити:

1 2

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!