Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«АВГІЄВІ СТАЙНІ» РАЙОННОЇ РАДИ

28 листопада 2016 35

Вже давно жителі нашого району помітили, що у Дубровицькій районній раді відбуваються незрозумілі для них процеси, які не мають нічого спільного із служінням тим, хто обранцям дав можливість отримати крісло районного депутата. Саме тому, ми вирішили відверто поспілкуватись із тим, хто вже давно став інсайдером Дубровицької районної ради – депутатом Олексієм Володимировичем Лясковцем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОМУ ДОПОМАГАЄ ДЕРЖАВА? – ДУБЛЬ ДВА


Коли Ви зайшли депутатом у районну раду, які були сподівання?

Ви знаєте, були дуже хороші сподівання і бачення можливостей допомогти простим громадянам нашого району, полегшити їхнє життя. Адже ці вибори були після Майдану Гідності – на якому люди своїм життям, своєю кров'ю, здоров'ям показали, що злочинній владі в цій країні не місце. Було розуміння того що багато прийде нових, незаангажованих, зі своєю правдою та власною думкою депутатів до районної ради. Адже потрібно було будувати нову Україну, з новими поглядами та пріоритетами, з новими цінностями та баченням, потрібно було міняти світогляд людей, бути відкритими до них та при можливості допомагати.

Яким чином у той період відбувались перемовини про створення більшості у райраді?

Я в політиці нова людина. Мені було все цікаво. Хотілося зрозуміти, що це таке, спробувати себе в ній. Але з часом зрозумів, що попри наявність у нас працьовитих людей, багатої історії та непереможного духу народу, так звані «мужі» котрі керують селами, містечками, районами та містами доводять країну до крайнього зубожіння. І як пересічний громадянин може звинувачувати свою державу в тому що відбувається, коли під носом у нього в селі чи районі відбуваються набагато гірші речі?
Щодо створення більшості, то все набагато простіше відбувалось ніж люди можуть собі уявити. Зібрались керівники фракцій декількох партій, так звані «Перші кандидати», (які у відповідності до виборчого законодавства в раду пройшли автоматично після того, як кандидати пропрацювали по округам і своїм авторитетом, довірою людей та сподіваннями на краще набрали більше відсотків і партія пройшла до ради), сіли і домовились про те, як все має бути. А потім, «Перші кандидати» проводили роботу і просили своїх однопартійців проголосувати за того чи іншого кандидата, мотивуючи тим, що це правильне рішення для сьогодення і що так буде краще для людей, оскільки потрібно оновити склад ради. І саме цікаве те, що я і більшість в це повірили! Я навіть закликав депутатів голосувати за голову ради, але час показав зворотній бік. Зворотній, бо голова ради мав би мати свою думку і вболівати за мешканців та життя району, чого не видно та не відчувається.

Які методи та способи «опрацювання» депутатів використовуються у нашій районній раді?

Це дуже смішне питання. Ви зверніть увагу як проходила остання сесія. Коли всі депутати зайняли свої місця, Кухарець (голова Дубровицької районної ради – ред.) кивком голови питає у Киркевича – «починати сесію чи ще рано», Киркевич киває і дає дозвіл на початок. Сесія починається. Правда це має смішний вигляд!?
Щодо лобіювання тих чи інших питань, то хочу сказати що це воно і є. Лобіювання пов'язане з тим, що всі один одного знають та залежать від так званого керівництва району - еліти. Ви подивіться список депутатів та їхні місця роботи – більшість це вчителі та службовці, котрі залежать від голови адміністрації (на сьогоднішній день першого заступника, який є стовідсотковою людиною попередника), або лісники – котрі також залежні. Ось так і приймаються рішення по питаннях для вирішення лише своїх інтересів, а про людей і тих виборців котрі віддали свої голоси надією на краще, про них ніхто і думати не хоче, та й не бажає. Хоча можливо, десь в душі, вони це розуміють. Я сподіваюсь що розуміють!
Крім того, депутати, в більшості випадків, питання та проекти рішень отримують перед початком сесії і ніхто в їх суть не вникає, а лише голосують так, як «велено». Адже потрапити у немилість дуже не хочеться, і тим паче потім виправдовуватись.

В яких «підкилимних» іграх беруть участь депутати (з яких саме партій) і що з того мають?

Які ігри? В районі лише сфера впливу важлива та можливість розділити бюджет таким чином, щоб було вигідно для «своїх». А хто в цьому бере участь? Так це можна побачити в протоколах голосування по принциповим питанням. І коли побачите, то зрозумієте, наскільки все погано в районі. А ми всі чомусь скаржимось на верховну раду!
Крім того ви не забувайте, що у нас бурштиновий край, тому рано чи пізно будуть встановлені законні правила гри, і ось тут потрібно буде зберегти свої позиції та більшість в райраді, щоб в будь-який момент мати вплив на процеси через голову ради, який, повторюсь, не є самостійною фігурою в цьому політикумі району. На крайній випадок, його завжди можуть замінити на більш досвідченого та, можливо, колишнього голову, котрий в цих справах є асом.
Не менш важливим фактором є призначення нового голови адміністрації. Але, якщо чесно, то це призначення породить ще більше хаосу у тому беззаконні, котре вже є на теренах нашого району.
Вдумайтесь: свого часу, керівник одного комунального підприємства бере в оренду у своєї дружини по нотаріальному договору автомобіль. Оплачує оренду за нього з рахунку комунального підприємства, здійснює ремонт та заправку паливом за рахунок цього ж комунального підприємства, а ці суми потім закладає в тариф, котрий погашається мешканцями Дубровиці та установами району!
Все би нічого, але вони пов'язані родинними зв'язками особи, а відтак укладення цього договору між ними є прямим порушенням Закону та містить корупційну складову. Зі слів Григорія Шаха, котрий на той час був заступником голови Дубровицької районної ради, він знав про цю ситуацію, але вирішив не передавати документи по факту вчинення правопорушення до правоохоронних органів, а зам'яти справу на рівні ради. А те, чому Григорій Петрович так вирішив, я думаю кожному зрозуміло!
А тепер уявіть, що цей горе-керівник комунального закладу займає посаду – голови районної державної адміністрації! Які тоді можливості відкриваються, та які нові схеми можна втілити у життя за рахунок населення району! Це, напевно, відчує кожен мешканець.

Опишіть схеми за якими працюють депутати райради і які найгучніші їм вдалось «провернути» останнім часом?

Що можуть депутати? Фактично нічого, окрім лобіювання того чи іншого рішення та голосування так, як необхідно певним людям. Щоб бути у фаворі та мати можливість виторгувати собі певні привілеї. Повторюсь – про своїх виборців і мешканців ніхто не думає і думати не хоче.

Наскільки сильно корупційна складова присутня у роботі депутатського корпусу?

Про корупційну складову у депутатському корпусі нічого не можу сказати оскільки не володію інформацією. А ось наскільки велика корупційна складова у комунальних підприємствах районної та міської ради, люди навіть уявити собі не можуть! До прикладу, є у Дубровиці ринок, який фактично розташований на вулицях міста у відповідності Розпорядження виконкому Дубровицької районної ради – тобто локального нормативного акту. А ось те, що палатки щочетверга стоять на проїжджих частинах вулиць, що фактично унеможливлює добратися пожежникам, швидкій, що порушує дуже багато норм Закону нікого не хвилює і хвилювати не буде – тому що платять ринковий збір. Тоді як можна говорити про правову державу і шукати правду, коли в елементарному питанні є порушення з боку влади.
По даному факту з мого боку було подано заяву щодо порушення кримінального провадження на мера Дубровиці, але, як завжди, поліція не знайшла порушень в цьому (можливо тому що не зрозуміла який нормативний документ має вищу юридичну силу, а можливо з інших причин – про це можна тільки догадуватись). Також поліція не вбачає складу злочину в тому, що кожен мешканець району, котрого привела біда чи потреба у Дубровицьку районну лікарню, змушений платити так звану благодійну допомогу або лікарю за огляд. Невже для того щоб оглянути пацієнта по іншому не можна? Зате приписати лікарям перевиконання плану по оглядам за рік, щоб надалі отримувати ставку – це норма життя! Прикро на це дивитись, а ще боляче, коли люди мовчки погоджуються з цими нормами і правилами.
Всі про це знають і мовчать, а коли питання було підняте на сесії, то головний лікар виправдовувався і розказував, яка в районі «шикарна» медицина і «майже» безкоштовна, зате не забув привести групу підтримки (хоча вони мали вигляд не групи підтримки, а групи лікарів, котрі працюють в тандемі з головним лікарем з чіткою вигодою для себе). Але всі нарікання на роботу лікарні в цілому після такої скандальної сесії не стали на заваді голові РДА Сергію Киркевичу підписати контракт з головним лікарем на три роки. Тому шановна громадо, робіть висновки щодо влади яка має слугувати народові, а не навпаки! І про такі і інші факти можна говорити дуже багато і довго.

Яку роль у цьому відіграє С. Киркевич, О. Задорожний, М. Кухарець, В. Сухович та Г. Шах?

На це питання у кожного жителя Дубровицького району є відповідь. І більш того, всі і все про всіх знають. Тим паче, знають чим, хто, де, через кого робить і скільки заробляє та отримує! Ось тільки люди мовчать! І мовчать вони тому що не знають де шукати правду, бояться, або переживають що повністю заборонять, хоч і незаконно, але заробляти гроші для того щоб прогодувати сім'ю. А «мужі» звісно, як сказав один керівник – «живуть від копійки до копійки». Пожили б вони, як живе більшість мешканців району!

Ось такі думки щодо роботи депутатів Дубровицької районної ради сьомого скликання у Олексія Лясковця. І як бачимо, справи наші не надто веселі, враховуючи те, що серед депутатів є лише невеличкий відсоток тих, хто таки ще має совість відстоюати інтереси своїх виборців! А що ви, шановні читачі думаєте про це все?

переглядів: 17.5K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (35)
29-11-2016 09:51:43

Михалыч

За кожний невірний крок, неправильну дію назначенця чи ставленика, чи делегованого чиновника любого рівня ПОТРІБНО ОФІЦІЙНО ПОДАВАТИ В СУД і доводити до відома громадян результати, і на всю Україну, у всі інстанції.
Дійсно, склалося стійке враження що у владу приходять одні "обмежені" і ставленики зверху, або хоч мічені зате "свої". І, саме головне, щоб там не говорили, час тече- зарплата із шкурних податків на люд, гарантована, наслідків не буде, можна і грати в цей театр "влада-народ". Забули що поставлені служити народу, явно забули, а нагадати, в принципі, і нікому. Громадяни зараз дуже вразливі на помилки "влади" і межа червона лінія між ними може бути в любий момент переступлена...
Знаю весь цей "непотопаємий асортимент персон" у владі, у депутатському корпусі району ,будучи людиною сильної волі, інколи прихожу у відчай...

"Моя Батьківщина де в шані герої,
Де всі патріоти високих ідей
Виношують плани не свої,
А мріють про щастя людей.

І мріють і тяжко працюють,
Згоряють у ратній борні,
Де спокій народу вартують,
Несучи свій хрест на спині.

Дух предків де вічно витає,
Де кров їхня в жилах бурлить,
І впевнено кожний бажає
Життя їй своє посвятить.

Пока ж, Батьківщино, ти - фата моргана,
Оазис ілюзій і мрій,
Ще щастя твоє за холодним туманом,
Лютує поки буревій.

ID: 633026 "Моя Батьківщина" автор: Иван Кушнир
Рубрика: Вірші, Громадянська лірика
http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=633026

оцінити:

0 0
28-11-2016 22:35:30

Шайгали

Масло масляне.
Напишіть краще про кримінальну справу на Лясковця.

оцінити:

0 1
28-11-2016 20:29:13

РОМАН КОЛЮХОВ

Що тут можна думати? Думаю, найближчим часом нас, все ж таки, чекають не місцеві, а парламентські вибори. Лишається сподіватися, що ми зробимо на цей раз правильний вибір і це змінить розклад політичних сил в країні і, відповідно, ті, хто сидить "на схемах" на місцях, втратять своїх покровителів зверху. Тільки після того місцеві вибори насправді зможуть щось змінити на місцях. Але, головне, це постійний громадський контроль. Повірте, тих, хто ще в щось в цій країні вірить і не опскає рук - щедуже багато. Ми постійно беремо участь в тренінгах і семінарах в різних містах України. Прогресивна молодь гуртується і має спільні ідеї розвитку.

оцінити:

1 0
28-11-2016 19:33:48

О.Терентійович

І як завжди вищевказаний депутат правий. Хоч і можна сказати багато чого більшого стосовно "деребанщиків" Дубровицького району.

оцінити:

0 0
28-11-2016 18:58:58

українець

Більше чим згідний з цим депутатом. Давно спостерігаю за його виступами - правдивий та освічений юрист. Берестя гордиться такою людиною. Щоб такий малий район - а стільки злодіянь? Заправляють власні авто за рахунок підприємства - ганьба цим керовнікам слугам народу. Бензин , то дрібниці. - там ще буде покруче діла. Ціле павутиння поросло на Дубровиччині . Їх знімають , а вони по СХЕМАМ знову випливають і керують. Красько з Водоканалу роками викостовував Волгу в полі і кожного дня була рука в касі. Чув що трясе зараз мерія Водоканал , бо треба поставити СВОЮ людину. нічого не міняться в районі . Що чекати як такі знов і знов при владі! Депутат Лясковець достоїн бути на високих посадах району . Будуть такі депутати - буде ПОРЯДОК не тільки в районі, але і в державі

оцінити:

1 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!