Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

МІСЬКРАДА ВИМАГАЄ «ЗДАТИ» ІНФОРМАЦІЮ ПРО КОМЕНТАТОРА

29 жовтня 2016 39

27 жовтня до редакції сайту POLISSYA.ORG надійшов лист №7168/206/01-2016 від Дубровицького відділення поліції. У ньому вони звертаються з проханням: «… в зв'язку із службовою необхідністю надати всю наявну інформацію на особу, яка публікується на сайті під ніком «Тома», та поширює інформацію щодо посадових осіб органів місцевого самоврядування Дубровицької міської ради».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗЕМЕЛЬНІ РОБОТИ В ПАРКУ


Справа в тім, що 21 жовтня під статтею «Земельні роботи в парку» читач(ка) під ніком «Тома» написала такий коментар:

Шановні Дубровичани і гості міста хотіла розповісти як і за шо живе міська рада які процеси відбуваються там і саме головне що чекати Дубровичанам від такоі ради В ранці як правило усі на роботі і роблять вигляд що вболівають за долю громади та за рідне місто .Після обіду життя налажуеться Микульський іде пити в музичну школу до Бременських музикантів які до кінця життя должні МЕРУ за пластикові вікна .Однак і центральний офіс міськоі ради не відстае Пшенична з Столярчихою влаштовують регулярні пяні оргіі учасниками яких е Микола Годунко Дмитро і інші ...... Проте буде цікаво хто і за шо бухае .Столярчиха з Пшеничною пють за гроші а вірніше хабарі отримані за сприяння окремим наближеним доМЕРА новоспеченим бізнесменам типу МОЛОДІЖНО БУРШТИНОВИЙ АЛЬЯНС .Сам вельмишановний МЕР бухае в більшості випадків на халяву так положено ГРАДОНАЧАЛЬНИКУ Прте регулярно отримуе ХАБАРІ у вигляді відкатів від Столярця з Ялиною Лосіка та Колоди з Голякою .Саме цікаво що це ВСЕ бачить місцева Батьківщина .БАБОНЬКИ просніться і скажіть що помінялося впорівнянні з КУЗЬМИЧЕМ чи Ви уже забули .........Де Ваша гордість особливо це стосуеться Степанівни .Скажіть що це не ТАК .Можливо пі сок з кареру пропав базар змінився мойка десь поділася фасад у Ялини сам по собі зробився харчування діток поміннялося тротуарна плитка стала якіснішою типу СТАРЕ МІСТО ....... Порада матерям і жінкам забирайте своіх дітей чоловіків з міськоі ради бо взавтра буде уже пізно .Степанівна ВИ це чекали від нового МЕРА чи ВАМ не соромно що Ваш син ДЕНЩИК у Мікульського якого ВИ пропхали у міську Раду.... Поясніть це людям соромно......Найбільше соромно за діда БОГОВИЧА якого Мікульський КИНУВ як і ВАС ..... Саме головне що партія Батьківщина делегувала цьго блазня ХАБАРНИКА у найвищу щабель ГРОМАДИ .Що ВИ взавтра скажете людям а найбільше собі .Ми разом з ВАМИ привикли до ідола Микульського і не хочем вірити почутому але Факти говорять на превеликий ЖАЛЬ протилежне .Микульський ХАБАРНИК і це уже ДІАГНОЗ...

Що стосується надання інформації, то Медіацентр «Полісся» повідомляє наступне:

 • Відповідно до ст.34 Конституції України кожному громадянинові України незалежно від його професії гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір. Також, частиною третьою статті 15 Конституції України встановлено, що цензура в Україні заборонена.
 • Згідно зі ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
 • У відповідності до статті 24 Закону України «Про інформацію» забороняється цензура, тобто будь-яка вимога, яка спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника, видавця, керівника, розповсюджувача, яка передбачає узгодження інформації про її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації. Також забороняються втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень, крім випадків, встановлених законом, договором між засновником (власником) і трудовим колективом, редакційним статутом. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України. Так, статтею 171 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
 • Законом України «Про інформацію» закріплено гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів, оскільки професія зобов'язує журналіста першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки і витлумачувати їх для загалу. Тому під час виконання професійних обов'язків журналіст має право не розкривати джерело інформації або інформацію, яка дозволяє встановити джерела інформації, крім випадків, коли його зобов'язано до цього рішенням суду на основі закону.
 • У відповідності до ст.32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Разом з тим, статтею 34 Конституції України визначено, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

В даному випадку POLISSYA.ORG є у вільному доступі в мережі Інтернет для усіх користувачів. До повноважень редакції веб-сайту не входить виявлення та/або переслідування осіб, які залишають на ньому власні коментарі. Одночасно звертаю Вашу увагу на те, що на POLISSYA.ORG зазначено:

всі коментарі це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб'єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту administrator@polissya.org з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.
На POLISSYA.ORG поширюється лише достовірна та попередньо перевірена інформація, а тому редакція сайту не має жодного відношення до поширення коментарів, які залишають відвідувачі веб-сайту.
 • Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних» особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невід'ємними і непорушними. У відповідності до ст.14 Закону України «Про захист персональних даних» поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
 • Одночасно слід зауважити, що відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. З урахуванням даного положення, а також чітко визначених ст.23 Закону України «Про Національну поліцію» повноважень поліції, наголошую, що такої правової підстави, як службова необхідність, для отримання поліцією певної інформації законодавством не передбачена. Окрім того, у Вашому запиті не міститься жодної інформації про те, що така інформація збирається у чітко визначеному кримінальному провадженні чи у певній справі про адміністративне правопорушення.
 • Статтею 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» (п.4 ч.1) визначено, що оперативним підрозділам для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності за наявності передбачених статтею 6 цього Закону підстав надається право ознайомлюватися з документами та даними, що характеризують діяльність підприємств, установ та організацій, вивчати їх, з дозволу слідчого судді в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
 • Відповідно до частини 1 статті 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на які надана Верховною Радою України, вимог інших законодавчих актів.
 • Згідно зі статтею 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
 • Однак порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого щодо витребування інформації від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
 • Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку). При цьому частиною 2 статті 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Тому, витребовуючи у редакції певну інформацію, підрозділ поліції зобов'язаний керуватися конкретними нормами чинного законодавства і діяти у повній відповідності до вказаних законодавчих норм. Підприємство зобов'язане виконувати лише ті вимоги державного органу права, підстави та спосіб реалізації яких чітко визначені в законі. Якщо ж вимоги державного органу не обґрунтовані конкретними нормами закону або суперечать їм, у підприємства відсутні підстави виконувати такі вимоги.

Враховуючи викладене, керуючись частиною 1 статті 19 Конституції України, у редакції не виникає обов'язку виконувати Вашу вимогу щодо надання інформації, оскільки у Вашому запиті не вказано, у якому конкретно кримінальному провадженні та на якій підставі (наприклад, за ухвалою слідчого судді, суду) необхідно надати запитувану інформацію.

Водночас керівництво редакції, усвідомлюючи всю важливість функцій та завдань, які покладаються на правоохоронні органи, готове сприяти поліції під час досудового розслідування кримінальних проваджень, виявлення та розслідування інших правопорушень, однак виключно за умови, якщо правоохоронні органи будуть діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

переглядів: 10K

оцінити:

 • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (39)
02-11-2016 21:10:43

Крот

Причепився до «Волі», як реп'ях!
Може «Воля» вина, що в міській раді наливають? Я впевнений у тому, що ця Тома (або її оточення) працює у міській раді з тими обісраними новоприбулими реформаторами та старими «професіоналами»!
Треба розуміти, що тільки одиниці порядних людей, які працюють в державних (комунальних) установах, не можуть відкрити свого рота, бо вони є заручниками системи.
Ось такі одиниці, мабуть, хотіли би вийти та закричати: «Що ж ви – СУКИ, робите?!».
А не можуть, тому тихенько беруть, підходять до комп'ютера та пишуть такі невеселі коментарі, бо по-іншому донести до людей не виходить. Потім з’являються такі Михайли – розповідають, як працює Мер махом пера та як треба підкачати рукава.
Насправді цим керівникам плювати на місто та район, адже у них повний порядок – вони ПРАЦЕВЛАШТОВАНІ.
Хочу звернути увагу, що у цій статі вже 2 тисячі переглядів – це обговорення лише одного коментаря. Якщо навіть припустити, що там половина правди – СОРОМ і ГАНЬБА.

оцінити:

118 5
02-11-2016 18:07:19

Людмила

Шановні поважайте громаду міста,яка більшістю голосів обрала владу. Але часто в міській Раді останні десятиріччя депутати приймали рішення без економічного обгрунтування по встановленню податків ,ніхто обличчям не був повернутий до платників податків, Перш ніж говорити про когось,задайте собі питання і дайте чесну відповідь - скільки я сплатив податків,створив робочих місць, як чесно підтримую розвиток бізнесу в місці.Багато питань е ,які не залежать від мерів ,виконавців певних обовязків в меріі.Дубровиця це не единий регіон,де приходиться працювати,але консультаціі пані Пшеничноі е кваліфіковані це знають жителі району.Якщо хтось живе і йому важливо,хто що ість і п"е,повірте це не ваша справа, а Ви Катерино Данилівно не витрачайте часу на читання коментарів,витримки і терпіння. Керівник -це людина ,яка тільки погодилась на посаду- уже обрікла себе на людську невдячність.Я всім бажаю мудрості,поміркованості,свій час тратити на розвиток міста,підтримувати один одного,або поважати хоч самого себе

оцінити:

10 111
02-11-2016 14:36:40

Михайло

Пані МАРІЯ .Читаючи ваш коментар що до моїх помилок ,у відповідь , хочу вам перш за-все подякувати , що ви також переймаєтесь стилістикою моівлення , та за критику в мою адресу, але я , зверттаючи увагу на стилістику моілення , писав не про помилки ,а лише про те якщо в розмовному стилі дуже часто спілкуєшся з людиною , то нескладе ніяких труднощів ,по стилю написання як тексту вцілому , так і окремих слів ,визначити автора.
А щодо підтримки "томи " ... то тут думаю що не помилюсь ,що і ви маєте якісь стосунки або особисто з нею , чи до партії "Воля" А яких інших самочстійних дій можна чекати від вола днієї упряжки .... хіба що виконання команд погонича?????

оцінити:

5 115
02-11-2016 12:50:40

Марія

Цитата дописувача Михайла: "... панове -любіть свою мову ... а ще для дописувача "Тома " ... перш ніж висловлювати свої думки для публіки , вивчить мову, стилістику написання слів і тоді вже марайте чужі душі..."

Отже, пане Михайле, перш, ніж тикати пальцями людям на їх помилки в стилістиці та закликати всіх любити рідну мову і дбати про її чистоту, хотілося б попросити Вас вивчити для початку ЕЛЕМЕНТАРНІ правила пунктуації нашої рідної мови, а то читаючи Ваші коментарі, кожен раз серце здригається, коли Ви пропускаєте знаки пунктуації перед сполучниками "що", "а", перед дієприслівниковими та дієприкметниковими зворотами, хочу також звернути Вашу увагу на те, що "НЕ" з дієсловами пишеться окремо і т.д.. Ці правила має знати кожен п"ятикласник! Перелік Вашої безграмотності можна, звичайно, продовжити, але так, як Ви любите дуже ділитися посиланнями цитат з Біблії, то піду Вашим же методом і поділюся з Вами посиланням на НАЙГОЛОВНІШІ ПРАВИЛА ПУНКТУАЦІЇ (http://litopys.org.ua/pravopys/rozdil5.htm). Розвивайтеся, пане Михайле, любіть свою мову та не перживайте за душі місцевих посадовців! Вони за наші ні капельки не переживають!

P.S. На мою думку, стилістика в коментарі дописувача Томи на досить високому рівні, тому, що так щедро і влучно підбирати епітети для місцевих посадовців не кожен зможе.

оцінити:

56 64
02-11-2016 11:46:59

РОМАН КОЛЮХОВ

Вадиме, а що дубровицька поліція зробила не правильно? До них надійшла заява. Не знаю, який був там зміст, але відповідно до КПК поліція зобовязана реагувати. Швидше схиляюся до того, що не компетентні в питанні законодавства особи (особа), яка (які) писали дану заяву до поліції. Адже поліція займається кримінальними справами та справами про адміністративні правопорушення. В діях особи під ніком "Тома" не вбачаєтсья ознак ні кримінального, ні адміністративного правопорушення. Це категорія цивільних справ: приниження честі і гідності особи, поширення недостовірної інформації про осіб (якщо поширена інформація є недостовірною). Ображеним людям (людині) можна було б звернутися до суду з цивільним позовом, але для того, щоб виграти справу, потрібно доводити, що поширена інформація є недостовірною. Поліція не винна, що людина (люди) обрали неправильний процесуальний порядок захисту своїх прав і звернулися, грубо кажучи, не за адресою. Чи Ви маєте на увазі, що поліція мала б взагалі не реагувати на таку заяву?

оцінити:

113 5
02-11-2016 09:29:53

Михайло

Я сто відсотково підтримую дописувача з ніком "Ната "... Від себе хочу перш за все додати що як мені з дається навіть у Біблії є просилання на той факт що ...... все тайне з часом стає явним ....ось і в випадку з дописувачем "тома" ..мені здається ,я догадуюсь хто це написав .... а щоб внести ясність в цю проблему .хочу всім звернути увагу на той факт ,що любого, наприклад радиста, взнають ,так би мовити по "почерку" ... людину можна вирахувати по стилю мовлення , по вживанню окремих слів.... так от проаналізувавши писаніє я прийшрв до висновку що "тома " це не вигаданий персонаж ,але з етичних міркувань , поки що небуду називати ....імені ... але разом з тим ,хочу нагадати цій поважній персоні що ,саме пан Микульський одним ,розчерком пера " підписав рішення одного засдання міської ради під його головуванням , а нетянув так би мовити " бика за роги " так як це робив його попередник пан Кукзьмич..на прортязі майже вісьми років ...по наданя статусу житловогобудинку - гуртожитку.. Як що я помиляютсь в своїх догадках ,то наперед прошу вибачення , поки що заочно а,якщо треба буде - попрошу прилюдно .... так як я впевнений що пані " тома " проживає на мікрорайоні " Борок" за адресою ... Шкільна 27.. разом з тим ,не можу зрозуміти ... причини її так би мовити ядучої поведінки .....можливо ця пані надивилась фільм " Свадьба в Малиновке" і копіює дідда який міняв головний убір, при зміні влади , можливо ,ця персона всвоєму попередньому ( якщо вірити що ,людина проживає не одне житя ) жила о зміїній шкурі ..і ось тепер її характенр виявляється ... а можливо ця персона - виконує вимоги керівників чергової ,як на мою думку не останньої , партії "Воля" до якої вона зараз має відношення ...але Бог їй суддя ... в народі кажуть як що нема ума , рахуй - каліка ... а з таких людей так би мовити " що візьмеш??????

оцінити:

38 79
02-11-2016 06:43:27

Вадим

як же ж можа стільки років бути на такій посаді і бути таким неуком, як граматично так і професійно - стидоба розігнати всю дубровицьку поліцію, а рівненському керівництву засліпило, значить і вони такі. на Київ потрібно показати

оцінити:

0 0
01-11-2016 22:02:37

Ната (проти всіх)

А мене цікавить інше. Я ще розумію баб, які по базару плітки розносять. Їм скучно сидіти, робити нема чого, от і чешуть язиками. А от чого Тома, чи як там її, все це в інтернет виносить? Що тепер про Дубровицю подумають? Хочеш сказати - прийди і скажи у очі чи Степанівні чи Микульському. А нащо ховатися за ніками, а виливати грязь. Це ж не на цих людей, це на все місто - подивіться, що вже пишуть по всій Україні.
І до чого тут музична школа? Звідки така інформація? Може Тома сама на розливі була, а їй не досталося? І на що може претендувати той же Богович у свої 80 років? Може, хотів бути заступником Микульського?
Коротше - просто гидко. І за Тому, яка це все пише, і за сайт, який це поширює. Є факти, є претензії - в поліцію чи прокуратуру. Чи до тих же журналістів. Але - з доказами на руках і готовністю бути свідком. А таке кидання гівном з-за рогу...
Гидко!

оцінити:

8 111
01-11-2016 16:23:13

Михайло

ПЕТРИКІВНА (зульфія )- відкрий личко... мені дуже хотілося б знати що, то за особа яній так не подобається сьогоднішній мер... можливо кузя для вас кращий?????????????????? але не втримав посади , ось ви і горюєте обливаючи всіх граззю

оцінити:

7 108
01-11-2016 16:14:29

Петриківна

Михайло, тоді взагалі навіщо потрібен Микульський, як міський голова, коли він не знає чи не хоче знати, що відбувається в його відомстві?!

оцінити:

108 10

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!